Röplabda: kiesett a címvédő és a házigazda a női vb-n

2018.10.16. 14:18
Kialakult az elődöntő párosítása a Japánban zajló női röplabda-világbajnokságon. A harmadik körben az dőlt el, hogy a címvédő Egyesült Államok és a házigazda Japán csak az ötödik helyért játszhat. A legjobb négy közé három európai csapat és az olimpiai bajnok Kína jutott be.

A két kieső már a második forduló után eldőlt, hiszen a G-csoportban előbb Szerbia, majd Olaszország is legyőzte Japánt, míg a H-ban előbb Kína, majd Hollandia nyert a döntő játszmában az amerikaiak ellen. Így a harmadik forduló már csak azt volt hivatott eldönteni, hogy mely válogatottak nyerik a csoportot, illetve ki lesz majd az ellenfelük az elődöntőben.

A szerbek 3:1-re nyertek az egészen idáig veretlen olaszok ellen, míg a másik csoportban a hollandok kezdtek jobban, de a második játszmától kezdve már a kínaiak domináltak, s nyerték meg a meccset ugyancsak 3:1-re. Így aztán az elődöntőben megismétlődik a tavalyi Eb-döntő Szerbia és Hollandia között, amit akkor a szerbek nyertek 3:1-re, míg a vb-n a második körben a hollandok 3:0-ra. Az olaszok és a kínaiak is találkoztak már egymással, azon a meccsen az olaszok győztek 3:1-re.

NŐI RÖPLABDA-VB, JAPÁN
A 3. kör mérkőzései, G-csoport (Nagoja):
Japán–Szerbia 0:3
Olaszország–Japán 3:2
Olaszország–Szerbia 1:3
A csoport végeredménye: 1. Szerbia 2 győzelem/6 pont (6:1 szettarány), 2. Olaszország 1/2 (4:5), 3. Japán 0/1 (2:6)

H-csoport:
Kína–Egyesült Államok 3:2
Hollandia–Egyesült Államok 3:2
Hollandia–Kína 1:3
A csoport végeredménye: 1. Kína 2/5 (6:3), 2. Hollandia 1/2 (4:5), 3. Egyesült Államok 0/2 (4:6)