Röpi: egy szettig volt szoros a Gödöllő kaposvári vendégjátéka

2018.10.12. 21:20
Bár az első játszmában alaposan meglepte a Gödöllő az esélyesebb kaposváriakat, sőt a végén még 21:18-ra is vezettek, ezt követően beindult Szasa Nedeljkovics csapata és csúnyán ellátta a baját az egykor szebb napokat is látott vendégeknek. A gödöllőiek legfeljebb annak örülhettek volna, hogy egy újabb saját nevelésű utánpótlás válogatottjuk is bemutatkozott az NB I-ben, Kalmár Viktória személyében, a dolog kis szépséghibája, hogy ő is kaposvári színekben játszik.

NŐI RÖPLABDA NB I
1. MCM Diamant Kaposvári Egyetem–Penta Gödöllői RC 3:0 (22, 13, 14)
Kaposvár, 150
néző. V: Soltész, Vári
KAPOSVÁR: Cseszljar 3, Császár 8, Harmath 5, Miklai 12, Iricsanyin 15, Vacsi 11. Csere: Hegyi, Héri (liberók), Szívós 2, Horváth A. 1, Kalmár. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
GÖDÖLLŐ: Bálintné Széles 10, Nagy K. 2, Körtvélyessy 7, Hackl 4, Dégi 5, Ludmán 5. Csere: Kovács A. (liberó), Horváth P., Vecsey, Halla G. 3, Tóth Bagi, Király, Tettamanti. Vezetőedző: Grózer György.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 13:16, 18:21. II. játszma: 8:4, 16:7, 21:8. III. játszma: 8:5, 16:7, 21:11

Szasa Nedeljkovics:
– Kicsit nehezen indult a mérkőzés, a vendégek megleptek minket a jó nyitásaikkal és a blokkoutokkal, de aztán az első szett végén sikerült átvennünk a játék irányítását, A második és a harmadik játszma végkimenetele már nem volt kérdéses, ekkor már kijött az a játék, amit két hónapja gyakorlunk.
Grózer György: – Az első szettben még nagyon jól játszottunk, de már ott is kijöttek a problémáink a nyitással és a nyitásfogadással. Ez a röplabda két alapeleme, ezek nélkül nem tudunk előre jutni. Aztán ahogyan az várható volt, a fiatal csapatom összeomlott a második és a harmadik játszmában.NŐI RÖPLABDA NB I