Röpi: a Kazincbarcika kezdte győzelemmel a bronzcsatát

2017.03.18. 21:46
A tavalyi döntős Kazincbarcika magabiztos játékkal nyert a Magyar Kupa-győztes Szolnok ellen a férfi röplabdabajnokság harmadik helyéért zajló párharcának első találkozóján.

RÖPLABDA, FÉRFI NB I, A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
Vegyész RC Kazincbarcika–Openhouse-Szolnoki RKSI 3:0 (16, 22, 21)
Kazincbarcika, 300
néző. V: Szabó P., Mezőffy
VRCK: Kecskeméti, Borovicsanyin, Banai, Árva, Januzovics, Juhász. Csere: Dudás (liberó), Toronyai, Kozsla. Vezetőedző: Daniel Oravec
Szolnok: Török, Hummes Specht, Varga Z., Gönczi, Krupánszki, Rása. Csere: Bene (liberó), Tóth G. Vezetődző: Gulyás Ferenc
Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:1, 8:3, 16:7, 20:13. II. játszma: 2:4, 7:8, 16:15, 22:20. III. játszma: 4:2, 8:7, 20:15
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állasa: 1–0 a Kazincbarcika javára.

Daniel Oravec:
– Nagyon nehéz volt motivációt találni az elvesztett elődöntő után, fegyelmezetten játszottunk, de látszott a csalódottság a csapaton. Kedden ismét megpróbálunk nyerni.
Gulyás Ferenc: – Csalódott vagyok, ennyire dekoncentrált játékot még nem láttam a csapattól. A héten a dinamikus, gyors játékot gyakoroltuk, de ebből nem sok minden valósult meg a mérkőzésen. Egy kupagyőztes csapattól sokkal nagyobb küzdést várok. A folytatásban javítani szeretnénk.RÖPLABDA, FÉRFI NB I, A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS

A 8-10- HELYÉRT:
PTE PEAC C-Doki – Sümegi RE 2:3 (19, 18, –14, –23, –10)
Pécs. V: Pőcze, Ujházi.
PEAC: Dr. Horváth, Szabó G., Demeter, Storcz, Várhalmi, Portik. Csere: Baji, Kaszás (liberók), Pólics, Soós, Pozsgai, Wolfárth. Vezetőedző: Gyöngyösi Zoltán.
Sümeg: Dolgos, Nagy P., Kotin, Dóber, Madár, Kaposi. Csere: Illés (liberó), Óhidi. Vezetőedző: Mészáros Péter.

Sümegi RE – DEAC 3:1 (23, 18, –20, 19)
Pécs. V: Halász, Árpás.
DEAC: Szikszai, Bán B., Csanzsu, Remete, Béke, Bakóczy. Csere: Kiss D. (liberó), Nagy A. Vezetőedző: Fodor Antal.

PTE PEAC C-Doki – DEAC 3:2 (–19, 22, 20, –22, 8)
Pécs. V: Farkas L., Kiss Z.
PEAC: Dr. Horváth, Szabó G., Demeter, Storcz, Soós, Portik. Csere: Kaszás (liberó), Pordán, Várhalmi, Pozsgai, Wolfárth. Vezetőedző: Gyöngyösi Zoltán.

Gyöngyösi Zoltán (PEAC):
- Az első meccsen stabilan játszottunk két szettig, de amikor a sümegiek feljavultak nyitásban, a mieinknek pedig összezuhant a fogadása, akkor fordult a kocka. Mivel többen betegen és sérülten vállalták a játékot, ezért tudtam, hogy ha elhúzódik a meccs, akkor az nem nekünk kedvez. A második találkozón két fáradt csapat meccselt egymással, s mindig az nyert, aki jobban tudott koncentrálni.

Mészáros Péter (Sümeg): - Óriási mélységekből álltunk fel, az első találkozón, de végül sikerült győznünk. Aztán hullafáradtan álltunk neki a második meccsnek, s bár vesztettünk egy játszmát, végül azért sikerült itt is nyernünk.

Fodor Antal (DEAC): - Hosszú utazás után igyekeztünk helytállni. Szerettünk volna meccset nyerni, volt is esélyünk, de a végén az ellenfelek jobban koncentráltak. Mi pedig rendre döntő szituációban hibáztunk.

Az alsóház állása: 8. Sümeg 8 győzelem (23 pont), 9. PTE PEAC C-Doki 6 (17), 10. DEAC 4 (13)