Női röplabda vb-selejtező: újabb magyar vereség

2017.06.01. 18:21
Második mérkőzésén is kikapott a magyar női röplabda-válogatott az eszéki világbajnoki selejtezőtornán.

Alberto Salomoni szövetségi kapitány együttese az osztrákokkal találkozott, és ahogy szerdán a görögöktől, úgy ezúttal is 3:2-es vereséget szenvedett. A 2 óra 12 perces pénteki mérkőzésen a magyarok – akiknél a legeredményesebb Dékány Bernadett lett 15 ponttal – az ötödik szettben 11:7-re vezettek, innen fordítottak az osztrákok.

A torna győztese kijut a jövő évi világbajnokságra, míg a második helyezett augusztus 22. és 27. között egy újabb hatcsapatos pótselejtező-tornán vesz részt, amelyről két együttes vívhatja ki az indulási jogot.

NŐI RÖPLABDA, VB-SELEJTEZŐ
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Ausztria–Magyarország 3:2
(-27, 22, 18, -11, 12)
Oroszország–Grúzia 3:0 (8, 6, 13)
Görögország–Horvátország 3:0 (21, 23, 18)
Az állás: 1. Oroszország 6 pont, 2. Görögország 5, 3. Horvátország 3, 4. Ausztria 2 (3:5), 5. Magyarország 2 (4:6), 6. Grúzia 0