Női röplabda NB I: óriási meglepetés Budaörsön

2017.12.16. 21:39
A Budaörs nagy meglepetésre 3:1-re legyőzte az UTE-t a női röplabda NB I szombati játéknapján. Jászberényi sikerével borította a papírformát a Gödöllő is.

„A Békéscsaba felett aratott siker akkor ér igazán sokat, ha a Budaörs elleni bajnokinkon nem hibázunk” – mondta a Linamar-Békéscsaba minapi bravúros legyőzése után az UTE feladója, Bleicher Réka.minapi bravúros legyőzése után az UTE feladója, Bleicher Réka.

Nos, a lila-fehérek az utolsó alapszakasz-mérkőzésükön mégis elszórták a címvédő ellen egy héttel ezelőtt bravúrral megszerzett pontokat, ugyanis a megnyert első játszma után kikaptak az A-csoportban ötödik, az eddigi kilenc mérkőzésén csupán nyolc pontot szerző Budaörstől.

Az UTE Extraligába (amelybe a két hatos csoport első három helyezettje kerül be) jutását nem befolyásolja a blamázs, mindenesetre Bleichernek és társainak nem sikerült jó szájízzel téli szünetre vonulniuk.

Ugyancsak az A-csoportban a Jászberény kétjátszmás hátrányból egyenlített hazai pályán a Gödöllő ellen, ám végül így is a vendégek nyertek.

RÖPLABDA NB I, NŐK
A-csoport
Budaörs–UTE 3:1
(–20, 21, 22, 20)
Jászberény–Penta Gödöllői RC 2:3 (–23, –14, 20, 17, –13)
Az állás: 1. Békéscsaba 22 (23:5, 8), 2. UTE 21 (25:14, 10), 3. Jászberény 17 (21:14, 9), 4. Gödöllő 12 (15:22, 10), 5. Budaörs 11 (14:22, 10), 6. Haladás 1 (6:27, 9)
B-csoport
Palota–MTK Budapest 0:3
(–18, –11, –18)
Az állás:
1. Nyíregyháza 25 pont (26:4, 9 mérkőzés), 2. Kaposvár 20 (23:9, 9), 3. Vasas 19 (21:11, 9), 4. MTK 14 (16:20, 10), 5. Palota 4 (6:24, 10), 6. TFSE 2 (4:26, 9)