Női röplabda Extraliga: egyenlített a Nyíregyháza

R. E. B.R. E. B.
2018.05.04. 22:04
Nyíregyházi öröm (Fotó: Dömötör Csaba)
A Nyíregyháza egyenlített a női röplabda Extraliga döntőjében: a Magyar Kupa-győztes csapat hazai pályán négy szettben verte meg pénteken a címvédő Békéscsabát a sorozat második mérkőzésén.

Tóth Fruzsina átlagos napja: délelőtt elballagott a középiskolában, majd este bravúrok sorát bemutatva fogadta a legutóbbi négy bajnoki címet megszerző Békéscsaba játékosainak labdáit. Igazságtalan lenne persze csak az egyébként tényleg remeklő apró játékost kiemelni, hiszen a nyíregyházi társak ugyancsak nagyszerű teljesítményt nyújtottak a bajnoki döntő második felvonásán, beigazolódott tehát, amit a Magyar Kupa döntője óta sejthettünk: ez más finálé lesz. Az elmúlt években alig tudta bárki elcsípni itthon a viharsarkiakat, döntőben legutóbb 2015-ben a Vasas nyert mérkőzést ellenük. S hiába győzött a most futó aranycsata első mérkőzésén 3:1-re a Békéscsaba, a második mérkőzésen ismét az agresszív, határozott, roppant felkészült Nyíregyházát láttuk, amely a március közepi kupadöntőben 3:2-re legyőzte a hazai kirakatcsapatot.

A csak idegenlégiósokkal kezdő házigazda pontosan fogadott, jól dolgozott a sánc is, míg a Csaba ezúttal jobban megérezte a sérülés miatt továbbra is hiányzó horvát Lucija Mlinar hiányát, és a nyitásfogadás sem úgy működött, ahogyan azt megálmodták.

Hollósy Lászlónak persze lesz mit mondani tanítványainak, akik igencsak széteső játékkal (18:4-re is vezetett a Csaba!) 15 pontra veszítették el a második játszmát. A többi szettben viszont nem hibáztak ennyit, így egyenlített a Nyíregyháza.

„Nagyon jól játszott a csapat, óriási lendületet adhat nekünk, hogy sikerült egyenlítenünk” – pihegte kevéssel a meccs vége után Tóth Fruzsina, a mérkőzés egyik legjobbja.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA
DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
FATUM-NYÍREGYHÁZA–LINAMAR-BÉKÉSCSABAI RSE 3:1 (19, –15, 17, 15)
Nyíregyháza, 1200
néző. Vezette: Bátkai-Katona, Halász
NYÍREGYHÁZA: MATICS 9, Rutarová 6, Valdez 14, FERNÁNDEZ 19, Kalicsanin 7, G. Francesco 6. Csere: TÓTH F. (liberó), Villám, Kotormán, Varga. Edző: Hollósy László
BÉKÉSCSABA: Koseková 2, IVANOVICS 17, Bodnár 6, Fresco 11, Glemboczki 6, Dobi 10. Csere: Molcsányi (liberó), Szpin, Petrenkó, Nagy E., Szedmák, Ludmán. Edző: Kormos Mihály
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:2, 4:7, 14:12, 19:16, 23:17. 2. játszma: 2:3, 2:11, 4:18, 11:20, 14:23. 3. játszma: 3:3, 9:5, 13:8, 16:10, 21:15, 24:16. 4. játszma: 5.3, 7.4, 12:6, 15:7, 19:12, 24:14
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Hollósy László:
– Egyetlen mondatot szeretnék mondani: jelentem, bírjuk nyomást.
Kormos Mihály: – Nagyon sok hibával röplabdáztunk, rengeteg pontot ajándékoztunk az ellenfélnek. A kulcsjátékosaink közül többen közepes teljesítményt nyújtottak, amely ezúttal nem volt elég. Hétfőn újult erővel lépünk pályára, mert pénteken ünnepelni szeretnénk.