Női röplabda MK: előnyben a címvédő Békéscsaba

MTI MTIMTI MTI
2018.02.14. 21:02
A címvédő Békéscsaba szetthátrányból fordítva 3:1-re győzött a Jászberény otthonában a női röplabda Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén, szerdán.

A visszavágót jövő kedden 18 órától rendezik Békéscsabán.

NŐI RÖPLABDA MK
ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

Jászberény VT–Linamar-Békéscsabai RSE 1:3 (25, –15, –15, –19)
Jászberény, 300 néző. V.: Jámbor, Csizmarik.
Jászberény: Adamenya 1, Miklai 11, Ivonkina 10, Bleicher N. 2, Genesis 15, Pintér 7. Csere: Lékó (liberó), Borsos, Bertók, Schmidt. Vezetőedző: Deme Gábor.
BRSE: Mlinar 9, Dobi 9, Koseková, Ivanovic 15, Pekárik 9, Fresco 23. Csere: Molcsányi (liberó), Bodnár, Nagy E. 1. Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Az eredmény alakulása. I. szett: 6:8, 16:14, 21:20. II. játszma: 5:8, 10:16, 12:21. III. játszma: 5:8, 8:16, 15:21. IV. játszma: 5:8, 11:16, 16:21.

Deme Gábor:
– Az első szettben magas szintű játékot mutatott be mindkét csapat és a szerencsésebb gárda nyert, vagyis mi. A második játszmától nem tudtuk fenntartani a magas szintű koncentrációt, főleg a nyitásaink és nyitásfogadásaink puhultak fel és ezáltal a támadásaink sem voltak olyan jók. Azonban ekkor is voltak felvillanásaink, láttam pozitívumokat.
Alberto Salomoni: – Nem ismertük a Jászberény két új igazolását az első szettben nagyon jól játszott a hazai csapat. A folytatásban viszont egyre jobban játszottunk, ellentétben a berényiekkel. Még van egy visszavágó, nem jelenthetjük ki, hogy továbbjutottunk.