Női röplabda KEL: a címvédőt legyőzve nyerte a döntőt a Békéscsaba

2017.03.12. 22:50
A Békéscsaba nyerte meg a női röplabda Közép-európai Ligát, miután a zágrábi négyes döntő vasárnap esti fináléjában négy szettben felülmúlta a címvédő szlovén Calcit Ljubljana együttesét.

RÖPLABDA KÖZÉP-EURÓPAI LIGA, NÉGYES DÖNTŐ (ZÁGRÁB). NŐI DÖNTŐ
Linamar-BRSE–Calcit Ljubljana (szlovén) 3:1 (–24, 10, 18, 24)

Zágráb. V.: Kramar-Sandl, Stranic.
BRSE: Tálas 3, Matics 12, Clement 15, Szmirnova 27, Szakmáry 11, Bodnár 5. Csere: Molcsányi (liberó), Soós 1, Petrenkó 1. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Ljubljana: Blazic 6, Grudina 5, Van de Vyver 1, Koleva 22, Mihevc 4, Kostic 17. Csere: Jerala, Bozic, Pahor, Iglicar 1. Vezetőedző: Nicola Negro.
Az eredmény alakulása.
I. játszma: 4:8, 11:16, 16:21. II. játszma: 8:4, 16:6, 21:9. III. játszma: 8:5, 16:15, 21:17. IV. játszma: 8:6, 15:16, 18:21, 23:23.

Az első játszmában a Calcit kezdte a pontgyártást, majd játékba melegedtek a csabai lányok is. A második technikai szünetben 16:11-re vezettek a szlovének, a BRSE a hajrában zárkóztak fel, de ekkor még 26:24 arányban alulmaradtak. Felpaprikázott magyar bajnok lépett pályára a térfélcsere után, és imponáló fölénnyel húzta be a második szettet. A Ljubljana erejéből mindössze 10 pontra futotta.

A harmadik játékrészben is a csabaiak diktálták a tempót, de ellenfelük többször felzárkózott. A végén viszont már újra egyértelmű volt a helyzet: a 25:18-as részsikerrel újabb lépéssel került közelebb a hőn áhított első helyhez Szasa Nedeljkovics vezetőedző együttese.

A negyedik játszma elején fej-fej mellett haladtak a csapatok. A szett végéhez közeledve a Calcit vette át a vezetést, de a BRSE még 19:23-ról is visszajött a meccsbe. Az extázisban küzdő magyar csapat tagjai nem ismertek elveszett labdát, és határtalan lelkesedéssel végül a maguk javára fordították az eredményt. A szettet 26:24-re, az emlékezetes összecsapást pedig 3-1-re nyerte a Békéscsaba.

Szasa Nedeljkovics: - Tudtuk, hogy szinte lehetetlen lesz megismételni a szombati elődöntő pontos és jó játékát, de mentálisan sikerült nagyon jól felkészülni a kiváló Ljubljana ellen. A szlovén együttes a Közép-európai Liga tornáin végig remekül teljesített, és már nagyon vártam ezt a csúcsmeccset velük. Nagyon örülünk a győzelemnek, és bízom benne, hogy nagyon sok embernek szereztünk örömet. Hosszú idő után nyert újra magyar csapat ebben a nemzetközi sorozatban, és ez a siker egy újabb megerősítés, hogy a BRSE és a magyar röplabda is jó úton jár.
Ma a második és a harmadik játszmában teljesítettünk a legjobban, és úgy éreztem, hogy a negyedik szettben eldőlhet a győzelem sorsa. 23:19-es szlovén vezetésnél már kikértem mindkét időmet, kihasználtam a cserelehetőségeimet, és ekkor mutattuk meg az igazi erőnket. Harcoltunk, hittünk a sikerben, és végül felülkerekedtünk. Ezúton köszönjük meg a több mint száz csabai szurkolónak, hogy itt volt velünk, a jelenlétük óriási energiát adott nekünk.
Hétfőn újra buszba szállunk, és utazunk tovább Olaszországba, ahol szerdán este CEV-kupa mérkőzés vár ránk.

A 3. HELYÉRT
Nova KBM Branik Maribor (szlovén)–Mladost Zagreb (horvát) 3:2 (24, –19, 15, –25, 5)RÖPLABDA KÖZÉP-EURÓPAI LIGA, NÉGYES DÖNTŐ (ZÁGRÁB). NŐI DÖNTŐ

Nova KBM Branik Maribor (szlovén)–Mladost Zagreb (horvát) 3:2 (24, –19, 15, –25, 5)