Női röpi: győzelemmel rajtolt a Kaposvár, a BRSE és a Fatum

2019.10.12. 22:12
Győzelemmel rajtolt a Kaposvár, a BRSE és a Fatum (Fotó: Békés Megyei Hírlap/Imre György)
Három női Extraliga és egy NB I-es mérkőzést játszottak le szombaton. A Kaposvár négy játszmában győzte le az UTE-t, a BRSE viszont sima háromban az MTK-t. A Nyíregyháza Szombathelyen nyert 3:1-re. A MÁV Előre győzelemmel tért vissza az NB I-be.

Női röplabda Extraliga:
1. MCM-Diamant Kaposvár–UTE 3:1 (19, -16, 20, 19)
Kaposvár Aréna, 800 néző. V: Szabó P., Horváth M.
KAPOSVÁR: DJURICS 10, Tálas 3, MATICS 12, SZIPICS 11, KLISURA 18, Szűcs K. 7. Csere: Szpin, Hegyi (liberók), Kalmár, Horváth A. Edző: Szasa Nedeljkovics.
UTE: Yurtsever 8, Carabali 1, Lacombe 6, KOJDOBA 27, NIKIC 10, Bagyinka 1. Csere: Maurer (liberó), Nagy V. 1, Ancsin 1, Sanchez 9. Edző: Kántor Sándor.
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:7, 16:12, 21:17. 2. játszma: 3:8, 11:16, 13:21. 3. játszma: 6:8, 16:13, 21:15. 4. játszma: 8:0, 16:11, 21:15.
Szasa Nedeljkovics:
– Egy hazai bemutatkozás egy tétmérkőzésen mindig nehéz. Ma ismét bebizonyosodott, hogy ez egy kiélezett, éles bajnokság lesz. Mindkét csapat hullámzóan teljesített, végül mi kerekedtünk felül. Köszönjük a közönség segítségét!
Kántor Sándor: – Saját magunkat vertük meg a mai mérkőzésen. Amíg a megbeszéltek szerint játszottunk, a terveink szerint alakultak a dolgok, amikor változott a helyzet, már csak futottunk az eredmény után.

Békéscsabai RSE–MTK Budapest 3:0 (13, 11, 16)

Békéscsaba, 1000 néző. V: Halász T., Halász E.
BÉKÉSCSABA: Bodnár 5, EVANS 8, GLEMBOCZKI 12, Pekárik 6, Dapic 7, Klaric 1. Csere: MOLCSÁNYI, Rády (liberók), Fábián 1, Szedmák 3, SEBESTYÉN 7, Bodovics 1. Edző: Vasja Samec Lipicer.
MTK: TAKÁCS 7, Zólyomi 1, Vezsenyi, Kiss G. 3, Király 2, Durst 2. Csere: Nagy F., Szalai (liberók), PETŐVÁRY 7, Lesi 2, Godó 2. Edző: Tóth Gábor.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 7:1, 7:3, 10:5, 19:5, 20:8, 21:11. 2. szett: 1:3, 9:3, 15:5, 22:8. 3. szett: 1:2, 4:2, 4:4, 12:4, 18:14, 24:14.
Vasja Samec Lipicer:
– Igyekeztem lehetőséget adni fiatalabb játékosainknak is, hogy hazai közönség előtt átélhessék, milyen egy bajnoki találkozó. Tehettem ezt azért, mert láttam a mérkőzés előrehaladtával, hogy ellenfelünk nem túlságosan erős csapat.
Tóth Gábor: – Tanulni jöttünk Békéscsabára. Sajnos a százszázalékos lehetőségekkel sem tudott élni fiatal csapatunk, van még hová fejlődnünk. A blokkvédekezésen is van még csiszolni valónk, és a taktikai elemek hatékonyabb gyakorlása is vár még ránk.

Hungast-Haladás Szombathely–Fatum-Nyíregyháza 1:3 (-18, -21, 26, -14)
Szombathely, 250 néző. V: Tillmann, Mezőffy
HALADÁS: Wallner 8, Vacsi 10, Genesis 14, Császár 11, Pickering 5, Cicic 4. Csere: Lojen (liberó). Edző: Leiszt Máté.
NYÍREGYHÁZA: Limareva 13, Lászlop 8, Inneh-Varga 23, Vasziljeva 9, Pintér 16, Koseková 4. Csere: Tóth F. (liberó). Edző: Hollósy László.
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:5, 2:10, 10:13, 15:21, 18:24. 2. játszma: 4:1, 10:6, 10:9, 13:9, 15:15, 19:22, 21:24. 3. játszma: 3:1, 7:8 12:12, 16:18, 20:22, 23:24, 25:24. 4. játszma: 2:1, 6:6, 7:13, 11:19, 13:24
Leiszt Máté:
– Elismerésem a Nyíregyházának, megérdemelten nyertek, de elismerésem a saját csapatomnak, is szépen küzdöttünk, meg tudtuk nehezíteni a sokkal esélyesebb ellenfél dolgát. Sok biztató jelet láttam a játékban folytatni kell a munkát.
Hollósy László: – Idényeleji, nyögvenyelős, szenvedős mérkőzést vívtunk, de a lényeg, hogy megvan a három pont. A Szombathely veszítenivaló nélkül, nagyon lelkesen játszott, mi pedig nem a legoptimálisabb felállásunkban szerepeltünk, volt néhány hiányzónk. Támadásban a kelleténél több hibát követtünk el, de onnantól minden rendben volt, hogy a negyedik szettben taktikát váltottunk.