Női röplabda Extraliga: Vasas-sikerrel zárult az alapszakasz

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2019.03.14. 20:07
A Vasas 3:1-re győzött a címvédő Békéscsaba otthonában a női röplabda Extraliga alapszakaszának utolsó mérkőzésén, csütörtökön.

Az összecsapásnak nem volt tétje, mert már korábban eldőlt, hogy a fővárosiak az élen, a csabaiak pedig a harmadik helyen zárják az alapszakaszt.

A rájátszás a március 23-i hétvégén kezdődik, az egyik csapat harmadik győzelméig tartó elődöntőben a Vasas az Újpesttel, míg a Nyíregyháza a Békéscsabával találkozik.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA
SWIETELSKY-BÉKÉSCSABAI RSE–VASAS ÓBUDA 1:
3 (–21, 20, –20, –21)
Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Tillmann Gyula, Adler László
BÉKÉSCSABA: Tálas, BOKAN 13, Bodovics 7, Ivanovics 13, Mlinar 5, Bodnár 6. Csere: Molcsányi, Szpin (liberók), GLEMBOCZKI 8, Medics 8, Fábián 2, Sebestyén 3. Edző: Paul Bogdan
VASAS: Ana Tiemi, Kostelanská 9, AMBROSIO 8, Villám L. 3, TÖRÖK 17, Abdulazimova 9. Csere: Bozicevic, Juhár (liberók), ERZEN 9, Da Silva 4, Mihály 4, Durst A. 3. Edző: Jakub Gluszak
Az eredmény alakulása. 1. szett: 2:1, 8:1, 11:13, 15:14, 19:24. 2. szett: 3:2, 6:2, 10:5, 15:8, 16:11, 20:13, 24:16. 3. szett: 4:3, 4:6, 12:10, 16:17, 18:17, 18:21. 4. szett: 6:2, 6:6, 13:9, 14:17, 19:20.
Paul Bogdan:
– Mind a két együttes fáradtan érkezett az alapszakasz végéhez. Ám mindenki tudta azt is, hogy itt most nincs tétje a találkozónak. Ezért új formációkat próbáltunk ki és gyakoroltunk, mindkét edző alaposan forgatta a csapatát. Tesztmérkőzésnek illett be a mai meccs.
Jakub Gluszak: – Olyan találkozót játszottunk, melynek végeredménye nem számított sehová. Most az volt a fontos, hogy fejben és játékban felkészüljünk a rájátszásra. A szettek elején nem játszott jól a csapat, de fokozatosan belelendültünk, és ez volt a döntő végül. Innen kezdve várjuk a rájátszást.

Az alapszakasz végeredménye: 1. Vasas Óbuda 51 pont, 2. Fatum Nyíregyháza 46, 3. Swietelsky-Békéscsabai RSE 39, 4. Újpesti TE 29, 5. Jászberény VT 12, 6. Haladás 3