Női röplabda Eb: négy szettben nyert a címvédő

MTI MTIMTI MTI
2017.09.23. 21:31
A legutóbbi két kontinenstornán győztes orosz válogatott négy szettben felülmúlta a török együttest az Azerbajdzsánban és Grúziában zajló női röplabda Európa-bajnokság csoportküzdelmei során.

Második mérkőzésén is ötszettes vereséget szenvedett az ukrán válogatott. A kontinensviadalon való részvételt pótselejtezőn kiharcoló együttes a pénteki nyitó napon a legutóbbi két tornán győztes oroszoktól kapott ki döntő játszmában, szombaton pedig a bolgárokkal szemben maradt alul. Második mérkőzésén is ötszettes vereséget szenvedett az ukrán válogatott. A kontinensviadalon való részvételt pótselejtezőn kiharcoló együttes a pénteki nyitó napon a legutóbbi két tornán győztes oroszoktól kapott ki döntő játszmában, szombaton pedig a bolgárokkal szemben maradt alul.

Érdekesség, hogy a bolgár válogatott két évvel ezelőtt Rotterdamban három vereséggel búcsúzott, most azonban közel került a továbbjutáshoz.

NŐI RÖPLABDA EB
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
C-csoport (Baki)

Bulgária–Ukrajna 3:2 (23, –21, –23, 11, 4)
Oroszország–Törökország 3:1 (23, –20, 23, 20)

A-csoport (Baki)
LENGYELORSZÁG–MAGYARORSZÁG 3:1 (–22, 19, –17, –18)
Az állás:
1. Lengyelország 2 nyert meccs (5 pont), 2. Azerbajdzsán (1 meccs) 1 (3), 3. Németország (1) 0 (1), 4. Magyarország 0 (0)
Elsőként a több nyert meccs határozza meg a sorrendet, utána a „rangsoroló pontszámítás” jön. Ebben a 3:0 és a 3:1-es győzelem 3 pontot ér, a 3:2-es siker 2 pontot jelent. A 2:3-as vereség 1 pontot, míg az 1:3 és a 0:3 0 pontot ér.
B-csoport (Tbiliszi)

Horvátország–Grúzia 3:1 (12, 13, –23, 23)
Olaszország–Fehéroroszország 3:1 (25, 18, –18, 21)
D–csoport (Ganja)
Csehország–Belgium 3:1 (–19, 23, 26, 19)
Szerbia–Hollandia 3:0 (27, 17, 23)

A csoportokból az első helyezett közvetlenül a nyolc közé kerül, míg a második és harmadik a negyeddöntőbe jutásért léphet pályára.