Női röplabda CEV-kupa: negyeddöntős a Békéscsaba

2019.01.24. 20:02
Bejutott a női röplabda CEV-kupa negyeddöntőjébe a Swietelsky-Békéscsabai RSE, miután a csütörtöki hazai visszavágón is legyőzte a svájci Sm'Aesch Pfeffingent.

A békéscsabaiak az első mérkőzésen 3:2-re diadalmaskodtak.

A magyar csapat a negyeddöntőben a francia Saint-Raphaël Var VB együttesével találkozik február első és második hetében.

RÖPLABDA
NŐI CEV-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Swietelsky-Békéscsabai RSE–Sm'Aesch Pfeffingen (svájci) 3:1 (18, –15, 17, 17)
Békéscsaba, 1500 néző. V: Prozorov (moldovai), Risztovszki (macedón)
BRSE: Ivanovics 12, Bodnár, Perovics 26, Mlinar 3, Sz. Medics 12, Tálas 2. Csere: Molcsányi, Sebestyén (liberó), Bokan 8, Szpin, Fábián, Bodovics 4, Szedmák 1. Vezetőedző: Bogdan Paul
AESCH: Von Piekartz 3, Grozer 14, Schottroff 8, Ventura 6, Chrtianska 3, Matter 10. Csere: Tupac (liberó), Zaugg 3, Maeder, Werfeli. Vezetőedző: Andreas Vollmer
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:12, 21:16. II. játszma: 4:8, 9:16, 12:21. III. játszma: 8:1, 16:6, 21:13. IV. játszma: 8:5, 16:13, 21:17.
Továbbjutott: a Békéscsaba, kettős győzelemmel.
Paul Bogdan:
– Összességében jól játszottunk, bár ezúttal is megvoltak a hullámvölgyek. Kellettek az időkérések ahhoz, hogy a fejekben rendet tegyünk és stabilizálódjon a játékunk. Ahogy az egy ilyen rangos kupasorozatban elvárható, a lányok nagyon nyerni akartak.
Andreas Vollmer: – A kinti mérkőzés után egyértelműen a győzelem szándékával érkeztünk Békéscsabára. Az első két szettben még elfogadhatóan játszottunk, de a folytatásban csökkent a koncentráció, és nem tudtunk reagálni Ivanovics és Perovics bombaütéseire.