Női röplabda: a Vasas és a Békéscsaba is nyert hazai pályán

MTI MTIMTI MTI
2020.02.09. 19:44
A Békéscsaba és a címvédő Vasas is sima győzelmet aratott hazai pályán a női röplabda Extraliga vasárnapi játéknapján.

Az óbudaiak a Jászberény, a békéscsabaiak az UTE együttese ellen nyertek három szettben.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA
ALAPSZAKASZ

Vasas Óbuda–Jászberény VT 3:0 (11, 20, 18)
Folyondár utca, 300 néző. V: Kiss Z., Mezőffy.
VASAS: TÖRÖK 7, Abdulazimova 5, Ana Tiemi 3, KOSTELANSKÁ 19, KALICSANYIN 8, Villám L. 6. Csere: Juhár (liberó), Bleicher R., Kjelstrup, Ambrosio 1, Hajós. Vezetőedző: Jakub Gluszak
JÁSZBERÉNY: Alishanova 1, SZILCSENKOVA 13, Bulajics 5, Ventura 3, Tóth E. 9, Borsos 2. Csere: Radomszki, Piatek (liberók), Mészáros Zs., Szerényi 3. Vezetőedző: Makai Péter.
Az eredmény alakulása: 1. játszma: 9:2, 17:4, 24:10. 2. játszma: 0:4, 4:4, 5:7, 9:7, 10:9, 14:10, 16:13, 19:14, 21:18, 24:19. 3. játszma: 3:3, 5:6, 11:8, 11:10, 16:11, 21:12, 24:16.
Jakub Gluszak:
– Elégedett vagyok a csapattal, remekül játszottunk, főleg a nyitásaink voltak nagyon jók. A múlt héten sokat dolgoztunk, de most látszik is, hogy jó formában vagyunk. Annak külön örülök, hogy három játszmában nyertük meg a meccset, így sok energiát spóroltunk a csütörtöki kupadöntőre, ahová nagy tervekkel utazunk.
Makai Péter: – Sajnálom a meccset, mert több volt benne. Abban bízom, hogy ha rossz volt a főpróba, akkor az előadás jó lesz, de ha nem kezdünk el egymásért küzdeni, akkor az UTE is le fog lépni minket a csütörtöki bronzmeccsen.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–Újpesti TE 3:0 (15, 18, 18)
Békéscsaba, 800 néző. V: Adler, Csizmarik.
Békéscsaba: Collar 15, Jerkov 12, Bodovics 7, Grbics 2, Klaric 10, Pekárik 13. Csere: Molcsányi (liberó), Fábián, Szedmák. Vezetőedző: Vasja Samec Lipicer.
UTE: Yurtsever 2, D. Nikics 5, Bagyinka 2, Kojdova 6, Carabali 3, Lacombe 13. Csere: Maurer (liberó), Boros, Manninger 2. Vezetőedző: Kántor Sándor.
A mérkőzés alakulása. 1. játszma: 1:5, 5:5, 10:9, 15:10, 21:13, 23:14. 2. játszma: 4:0, 6:3, 9:8, 15:10, 18:15, 22:15. 3. játszma: 4:2, 6:6, 10:6, 14:8, 19:10, 23:17.
Vasja Samec Lipicer
: A Kamnik elleni mérkőzés után újra láttam a csapatot úgy küzdeni, ahogy szerettem volna látni. A mérkőzést megelőzően mentális nyomás alatt voltunk a korábbi Magyar Kupa-vereség után. Most viszont megérdemelten nyertünk, mert jól játszottunk.
Kántor Sándor: Ma egyáltalán nem voltunk ellenfele a Békéscsabának. Hit nélkül nehéz mérkőzést nyerni.