Női röpi NB I: szettet raboltak a vendégek, de a Csaba nyert

2017.03.22. 20:47
Bár egy szettet elrabolt a vendégcsapat, nem történt meglepetés a női röplabda NB I. negyeddöntőjének első mérkőzésén. A bajnoki címvédő Linamar-Békéscsabai RSE 3:1 arányban nyert az alapszakasz-nyolcadik Penta-Gödöllő ellen, így 1-0-ra vezet az egyik fél második sikeréig tartó párharcban. A második találkozót vasárnap játsszák a Pest megyeiek otthonában.

A csabai lányok jól kezdték a negyeddöntős párharcot, a vendégeken az időkérés és a csere sem segített, és a második technikai szünetben már 16:4 volt az állás. A Gödöllő a szett végéig mindössze nyolc pontot gyűjtött. A térfélcsere után bátrabban röplabdáztak a vendégek, és sikerült egyenlíteniük.

A harmadik játékrészben ismét kézbe vette az irányítást a BRSE, és előbb 15, majd hat pontot engedélyezett ellenfelének. A mérkőzés végén ünnepélyes körülmények között bemutatták a Zágrábban nemrégiben elhódított hatalmas Közép-európai Liga trófeát.

Az egyik csapat két győzelméig tartó bajnoki negyeddöntő állása: 1:0 a Linamar-Békéscsabai RSE javára. Folytatás vasárnap 18.30 órakor, a gödöllői Szent István Egyetem csarnokában.

NŐI RÖPLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Linamar-Békéscsabai RSE–Penta-Gödöllői RC 3:1 (8, -20, 15, 6)
Békéscsaba, 1200 néző. V.: Bodrogi, Csizmarik.
BÉKÉSCSABA: Bodnár, Tálas, Soós N., Clement, Szmirnova, Szakmáry. Csere: Szpin (liberó), Ludmán, Petrenkó, Nazarenko. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
GÖDÖLLŐ: Radomszki, Széles, Kötél Zs., Takács, Nagy A., Szabó A. Csere: Maurer, Kovács A. (liberók), Nagy K., Nagy Zs.. Vezetőedző: Borkovits Zoltán.
Az eredmény alakulása. I. szett: 3:1, 12:2, 19:4, 21:6. II. szett: 3:1, 7:5, 7:8, 12:14, 17:23. III. szett: 3:1, 5:5, 8:6, 11:7, 15:9, 18:10, 18:14, 24:14. IV. szett: 11:2, 19:4, 24:6.
Szasa Nedeljkovics: A mérkőzés egyes periódusaiban döcögött a játékunk, de a győzelmünkhöz nem férhetett kétség. Készülünk a vasárnapi, második találkozóra, szeretnénk lezárni a párharcot.
Borkovits Zoltán: Gratulálok a Békéscsabának! Amikor azt játszottuk, amit tudunk és merünk, még a jobb erőkből álló bajnokcsapatnak is nehézséget tudtunk okozni. Ha túl sokat gondolkodunk és nagyobb a félsz a kelleténél, akkor viszont simává tesszük a mérkőzést.