Női röpi NB I: őrült meccset nyert meg az Újpest Kaposváron

2017.02.24. 21:39
Három mérkőzést rendeztek pénteken a női röplabda NB I-ben. A Jászberény otthonában verte a sereghajtót, a Vasas Óbuda négy szettben múlta felül a TFSE gárdáját, és ugyancsak négy játszmát, hektikus küzdelmet hozott az Újpest kaposvári vendégjátéka, de végül nem borult a papírforma.

Nem mindennapi mérkőzést láthattak azok a sportbarátok, akik kilátogattak a Kaposvár–UTE találkozóra. Az első játszmát magabiztosan nyerték a fővárosiak, akik aztán a második szettben mindössze 11 pontig jutottak.

A Diamant nem tudott tőkét kovácsolni a részsikerből, a folytatásban újra a pontosabban játszó vendéggárda irányított.

Az igazi izgalmak csak ezután következtek: a térfélcsere után többször is négy ponttal vezetett a házigazda, az UTE azonban egyenlített, és 23:23 után a győzelmet is kiharcolta. A találkozó a brazil Araujo és az újpesti Miklai Zsanett pontpárbaját hozta, mindkét kulcsember 20 pontig jutott a 91 perces összecsapás végére.

A mérkőzés után a kaposvári röplabdaklubok vezetői, a szurkolók, valamint az újpestiek együtt köszöntötték a 60 esztendős Demeter Györgyöt, a Fino férficsapatának mesterét.

NŐI RÖPLABDA NB I

1.MCM-DIAMANT KAPOSVÁRI EGYETEM–UTE 1:3 (–16, 11, 18, 23)
Kaposvár, 300
néző. V.: Mezőffy, Pőcze.
Kaposvár: Sitkey 12, Bagyinka 7, Araujo 20, Szívós 4, Korniss 5, Rák 12. Csere: Csitári (libero), Héri 1, Kocsi, Mészáros. Vezetőedző: Zarka Péter.
UTE: Ancsin 3, Varbanova 7, Bezsandolszka 5, Háfra 8, Miklai 20, Headen 8. Csere: Kötél D. (libero), Hadnagy R. (libero), Nagy V. 6, Lutter E., Juraszik, Dégi 6. Vezetőedző: Valics György.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:8, 10:16, 13:21. II. játszma: 8:1, 16:3, 21:7. III. játszma: 6:8, 11:16, 14:21. IV. játszma: 8:4, 16:13, 19:21.
Zarka Péter: –
A jobb nyitásfogadás és a centerjáték döntött az Újpest javára. Bosszantó vereséget szenvedtünk. Gratulálok a fővárosiaknak!
Valics György: Amikor az alapjátékunk jól működött, mi irányítottuk a játékot. Hektikus mérkőzés volt.

TFSE–VASAS ÓBUDA 1:3 (17, –20, –17, –18)
Budapest, Győri út, 150 néző. V: Csizmarik, Bodrogi.
TFSE: Neizer 1, Molnár A. 12, Szalma 9, Benkó 12, Ostorházy 3, Tóth E. 20. Csere: Dobrovits (liberó), Nagy M., Hegedűs A. 1, Németh N. Vezetőedző: Németh Lajos.
Vasas: Kontura 2, Szedmák 9, Török 1, Rountree 16, Hardy 7, Németh A. 16. Csere: Lévai, Bánlaki (liberók), Kiss G. 7, Durst 2. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 10:9, 16:10, 19:11, 23:13, 24:15. II. játszma: 2:8, 6:13, 12:13, 14:16, 16:21, 18:24. III. játszma: 1:5, 4:8, 11:12, 12:16, 12:19, 17:24. IV. játszma: 4:1, 8:3, 12:7, 13:17, 17:18, 18:24.
Németh Lajos: –
Minden adott volt egy jó mérkőzéshez, sok néző, remek hangulat, de aztán sajnos voltak, akik ezt elrontották. Jól küzdöttünk, egy nálunk erősebb csapat ellen.
Jókay Zoltán: – Csak a győzelem számít. Racionálisan haladunk a célunk felé...

JÁSZBERÉNYI RK–PALOTA RSC 3:0 (16, 9, 16)
Jászberény, 300
néző. V.: Jámbor, Suba
Jászberény: Fernandez Conde, I. Gardovic, Slijepcevic, Pintér, Bleicher N., Bleicher R. Csere: M. Ivkovic (liberó), Fábián, Lékó, Harmath Zs., Halla. Vezetőedző: Braniszlav Franic
Palota RSC: Nyuka, Oláh, Bodnár, Dr. Balczó, Szelle, Kotlárik. Csere: Hadnagy (liberó), Lászlop, Tóth, Vizi, Vígh, Király. Vezetőedző: Fekete Krisztina
Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:3, 14:10, 18:16. II. játszma.: 8:0, 16:3, 22:6. III. játszma.: 8:4, 16:7, 19:10
Braniszlav Franic:
A szimpatikus fővárosi csapat nem tudta megnehezíteni a dolgunkat. Megérdemelten nyertünk ilyen arányban is.
Fekete Krisztina: – Ha végig úgy játszottunk volna, mint az első szettben, akár még meglepetésre is képesek lettünk volna. Sajnálom a második szettet.