Női röpi NB I: négy között a Békéscsaba, a Nyíregyháza és a Jászberény

2017.03.26. 20:55
A címvédő Békéscsaba mellett a Nyíregyháza és a Jászberény is bejutott a legjobb négy közé a női röplabda NB I-ben.

Az 1. MCM Diamant Kaposvári Egyetem–Vasas Óbuda párharc második felvonását hétfőn rendezik, az első mérkőzést a fővárosiak nyerték.

NŐI RÖPLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

MTK Budapest – Jászberényi RK 2:3 (–22, 22, 19, –20, –14)
Budapest,
Szamos u., 200 néző. V: Ujházi, Vári.
MTK: Lutter L. 1, Lakatos 18, Papp O. 13, Petőváry 24, Szűcs K. 21, Hackl 9. Csere: Hajek-Nagy (liberó), Lesi, Horváth Z., Tímár. Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Jászberény: Bleicher R. 4, Gardovic 9, Fernandez Conde 13, Slijepcevic 28, Takács B. 11, Pintér A. 9. Csere: Ivkovic (liberó), Bertók (liberó), Halla, Fábián, Harmath, Bleicher N. 1. Vezetőedző: Branislav Franic.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 15:16, 18:21. II. játszma: 8:4, 16:11, 21:16. III. játszma: 5:8, 16:14, 21:19. IV. játszma: 6:8, 13:16, 17:21. V. játszma: 5:2, 9:10, 11:12, 12:14.
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Jászberényi RK javára.
Alberto Salomoni:
- Nagy mérkőzés volt, fordulatokkal és izgalmas labdamenetekkel. A szerencse is a Jászberénnyel volt, gratulálok nekik a győzelemhez és a négy közé kerüléshez. Szomorúak vagyunk, de dolgozunk tovább, szeretnénk a bajnokság utolsó szakaszában az 5-6. helyekért küzdeni.
Branislav Franic: - Végletekig kiélezett mérkőzésen sikerült megszerezni a négy közé jutást érő győzelmet. A Magyar Kupa után a bajnokságban is teljesítettük a kitűzött célunkat, a négy közé jutást. Az elődöntő remek felkészülés lehet a bronzpárbajra.

UTE – Fatum Nyíregyháza 1:3 (–12, 17, –18, –13)
Budapest, Megyeri út,
150 néző. V: Bátkai-Katona, Dr. Árpás.
UTE: Bezsandolszka 2, Dégi 12, Miklai 3, Headen 13, Ancsin 2, Varbanova 11. Csere: Kötél D. (liberó), Háfra 8, Juraszik, Lutter E. 1. Vezetőedző: Valics György.
Fatum-Nyíregyháza: Vacsi 4, G. Franchesco 6, Valdez 11, Kalotai 5, Villám 4, Szombathelyi 19. Csere: I. Franchesco, Tóth F. (liberók), Fernandez 6, Leidgeb. Vezetőedző: Horváth András.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 10:16, 12:21. II. játszma: 8:6, 16:9, 21:10. III. játszma: 8:4, 15:16, 17:21. IV. játszma: 2:8, 9:16, 12:21.
Az egyik fél két győzelméig tartó párharcának végeredménye: 2–0 a Nyíregyháza javára
Valics György:
- Ideges kezdés után átvettük a mérkőzés irányítását, és volt esélyünk a 2:1-es vezetésre is. Ha nyerni tudtunk volna, akkor Nyíregyházán dőlne el a párharc, így viszont marad a gratuláció az ellenfélnek és sok sikert kívánok nekik a továbbiakban.
Horváth András: - A célkitűzésünket teljesítettük. Ami eddig a első szettben volt ránk jellemző, az most a másodikban jött ki. Ettől függetlenül nagyon örülünk a győzelemnek és a továbbjutásnak, szép munka volt.

Penta Gödöllői RC – Linamar BRSE 0:3 (–12, –11, –17)
Gödöllő, 200
néző. V: Kiss, Vígh.
Penta-GRC: Kötél Zs., Czina, Széles, Takács D., Szabó A., Radomszki. Csere: Mauer (liberó), Nagy K., Nagy A. Vezetőedző: Borkovits Zoltán
Linamar-BRSE: Tálas, Szakmáry, Szmirnova, Soós, Clement, Nazarenko. Csere: Szpin (liberó), Petrenkó, Ludmán, Glemboczki. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics
Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:7, 10:17, 12:23. II. játszma: 6:8, 10:16, 11:21. III. játszma: 5:7, 8:14, 17:22.
Az egyik fél két győzelméig tartó párharcának végeredménye: 2–0 a Békéscsaba javára
Borkovits Zoltán:
- Készülünk, az MTK elleni, számunkra a bajnokság legfontosabb három mérkőzésére. A mérkőzésen vállsérülést szenvedő Takács Dorotinak mielőbbi felépülést kívánok.
Szasa Nedeljkovic: - Győzni jöttünk Gödöllőre, s sikerült az elejétől olyan ritmusban játszanunk, amire ellenfelünknek nem volt válasza. Magabiztosan hoztuk a mérkőzést, s készülünk a Jászberény ellen, célunk a címvédés!

A 9-11. helyért
Budaörsi DSE – Palota RSC 3:1 (19, 16, -16, 21)
Budaörs, 100
néző. V: Jámbor, Suba.
Budaörs: Szabó L., Horuczi, Rácz M., Vezsenyi, Szoboszlai, Imreh. Csere: Szabó D. (liberó), Boller, Farkas, Selmeczi, Roma. Megbízott edző: Bagics Bence.
Palota: Bodnár, Dr. Balczó, Nyuka, Szelle, Oláh, Király. Csere: Hadnagy B. (liberó), Lászlop, Vígh, Tóth E. Vezetőedző: Fekete Krisztina.
Bagics Bence:
Az első két szettben bravúrosan játszottunk. A második játszmától lehetőséget tudtam biztosítani a cserejátékosainknak, hogy megmutassák magukat. A negyedik szettben visszaálltunk az alapra, és sikerült megnyernünk a mérkőzést.
Fekete Krisztina: Jobban játszottunk, mint szombaton, de ez még mindig kevés volt ahhoz, hogy mérkőzést nyerjünk. Megyünk és dolgozunk tovább!