Női röpi NB I: idegenben egyenlített a Nyíregyháza a bronzpárharcban

2017.04.19. 21:14
A saját otthonában elszenvedett vereség után idegenben egyenlített a Fatum Nyíregyháza a női röplabda-bajnokság harmadik helyéért kiírt párharcban. A szabolcsiak az első szettet még elvesztették Jászberényben, aztán magukra találtak, és onnan már végig kézben tartották az irányítást. A felszabadult, pontos játék magabiztos, 3:1 arányú győzelmet ért. A hazaiak ezúttal sok hibával játszottak, és nem tudták megismételni legutóbbi produkciójukat. A bronzcsata szombaton, Nyíregyházán folytatódik.

NŐI RÖPLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
JÁSZBERÉNYI RK–FATUM NYÍREGYHÁZA 1:3 (21, –13,
20, 12)
Jászberény,
300 néző. Vezette: Mezőffy, Halász E.
Jászberény: Bleicher R., Gardovic, Fernandez Conde, Slipjevic, Takács B., Pintér A. Csere: Ivkovic (liberó), Bleicher N., Harmath, Fábián. Vezetőedző: Branislav Franic
Nyíregyháza: Szombathelyi Sz., Vacsi, G. Francesco, Fernandez, Kalotai, Valdez. Csere: Tóth F. (liberó), Leidgeb. Vezetőedző: Horváth András
Az egyik fél harmadik győzelemig tartó párharc állása: 1–1.
Branislav Franic:
– Amit vasárnap felépítettük, azt ma leromboltuk. Kezdhetjük elölről az egészet. Hiába nyertük meg az első játszmát, a folytatásban a szettek elején rendre elengedtük ellenfelünket. A harmadik játékrészben 10:19-ről még feljöttünk két pontra, de ott sem sikerült fordítanunk.
Horváth András: – Fontos győzelmet arattunk, ez igazi csapatmunka volt. Ugyanezen az úton kell mennünk tovább a folytatásban.