Női röpi NB I: békéscsabai diadal a forduló rangadóján

2017.01.22. 21:55
Jól helytállt és szettet rabolt, végül mégis 3:1-re alulmaradt a Fatum-Nyíregyháza a címvédő és veretlenül listavezető Linamar-Békéscsaba otthonában a női röplabda NB I vasárnapi rangadóján.

Nagy csatát hozott a kaposváriak gödöllői vendégjátéka: a nyolcadik helyen tanyázó Diamant 2:1-es hátrányból felállva, 112 perces küzdelem végén kerekedett felül. Az MTK és az Újpest soros mérkőzése a várakozások szerint alakult.

NŐI RÖPLABDA NB I
Linamar-Békéscsabai RSE–Fatum-Nyíregyháza 3:1 (10,
27, 23, 21)
Békéscsaba, 800
néző. V.: Ujházi, Bátkai-Katona.
Linamar-Békéscsabai RSE: Szakmáry, Clement, Tálas, Bodnár, Soós, Matics. Csere: Szpin (libero), Nazarenko, Petrenkó, Ludmán. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Fatum-Nyíregyháza: G. Francesco, Szombathelyi, Villám, Fernandez, Leidgeb, Vacsi. Csere: I. Francesco, Tóth F. (liberók), Valdez, Kalotai. Vezetőedző: Horváth András.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:1, 16:5, 24:9. II. játszma: 6:8, 13:16, 16:20, 18:22. III. játszma: 7:5, 16:14, 22:15. IV. játszma: 5:8, 16:15, 21:20.
Szasa Nedeljkovics: Az első játszma után senki nem gondolta, hogy ilyen nagy meccset játszunk majd. Igazi rangadó vált a találkozóból. Ez a magyar röplabda szempontjából rendkívül fontos. Csapatomnak gratulálok, és már nagyon várjuk a szerdai CEV Kupa-visszavágót, ami az év meccsének is titulálható a szerb Stara Pazova ellen!
Horváth András: Az első játszma kivételével sikerült a Békéscsabán maradnunk, és helyenként el is lépni tőle. Ez az eddigiekhez képest mindenképpen előrelépés. Ezen az úton kell haladni tovább! Gratulálok a csapatnak!

Penta-Gödöllői RC–1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 2:3 (20, 17, 21, 18, 16)
Gödöllő, 200
néző. V.: Szarka, Farkas L.
Penta-Gödöllői RC: Kötél Zs. 3, Radomszki 14, Nagy A. 6, Nagy K. 6, Szabó A. 21, Széles 16. Csere: Maurer (libero), Czina. Vezetőedző: Borkovits Zoltán.
1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem: Kanizsai 7, Sitkey 9, Bagyinka 10, Araujo 17, Szívós 5, Horváth A. 8. Csere: Csitári (libero), Korniss 5, Rák 13, Héri 1, Mészáros Zs., Kocsi. Vezetőedző: Zarka Péter. Edző: Kovács Balázs.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 14:16, 17:21. II. játszma: 8:7, 15:16, 21:16. III. játszma: 8:6, 16:11, 21:14. IV. játszma: 5:8, 10:16, 14:21. V. játszma: 2:5, 10:9, 11:12.
Borkovits Zoltán: Takács Doroti betegség miatt hiányzott. és felforgatott csapatunk hullámzóan teljesített ezen a találkozón. A végén sok hibával játszottunk, a Kaposvár megérdemelt győzelmet aratott.
Zarka Péter: Gratulálok a lányoknak, igazi csapatmunka eredménye ez a siker. A mai találkozón mindenki hozzátette a részét az eredményhez. 2-1-es hátrányban nyugodtunk meg, és ezután mosolyogva, felszabadultan röplabdáztunk. Az ötödik szett végén is a helyén volt a szívünk, az eszünk és a kezünk. Köszönjük a klubvezetésnek a mai utazásunkhoz a meglepetést.

MTK–Budaörsi DSE 3:0 (17, 18, 14)
Szamos u., 100
néző. V.: Suba, Jámbor.
MTK: Lutter L. 1, Horváth Z. 6, Papp O. 6, Petőváry 19, Szűcs K. 15, Kilyénfalvi 6. Csere: Hajek-Nagy (libero), Lesi, Zolnai. Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Budaörsi DSE: Antal A, 9 Rácz M. 6, Horuczi 9, Vezsenyi 4, Szabó L, Imreh K. 3. Csere: Szabó D (libero), Selmeczi V, Szoboszlai B, Boller A, Farkas E. Vezetőedző: Balogh István.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 16:10, 21:15. II. játszma: 8:6, 16:13, 21:17. III. játszma: 8:4, 16:11, 21:13.
Alberto Salomoni: A pénteki remek győzelem után ma is szerettük volna megszerezni a három pontot. Örülök, hogy sikerrel jártunk.
Bagics Bence másodedző: Voltak hosszabb jó sorozataink a mérkőzésen, de ezeket rendre hullámvölgyek követték. Ellenfelünk labdabiztosabb volt, és a támadásokat is eredményesebben fejezték be. Ennek ellenére a védekezésünkkel és a nyitásfogadásunkkal elégedett vagyok. Dolgozunk tovább azon, hogy kevesebb hibával, pontosabban játszunk.

Palota RSC–UTE 0:3 (–9, –20, –17)
Sződliget utca, 100
néző. V: Halász, Mezei.
Palota: Durst H., Oláh, Bodnár, Nyuka, Szele, Kotlárik. Csere: Hadnagy B. (liberó), Lászlop, Király. Vezetőedző: Fekete Krisztina.
UTE: Juraszik, Nagy V., Háfra, Dégi, Bezsandolszka, Miklai. Csere: Hadnagy R. (liberó), Hajós, Ancsin, Lutter E., Rohodi. Vezetőedző: Andrea Milodanovics.
Fekete Krisztina: Egyre jobban játszunk, és egyre merészebbek vagyunk, úgyhogy jó döntés volt új játékosokat igazolni. Nekünk nem az UTE-t kell legyőzni, hanem a Budaörs, a TFSE, a Kaposvár és a Gödöllő ellen kell minél jobb eredményt elérni.
Andrea Milodanovics: Ezúttal begyűjtöttük a kötelező három pontot, nem úgy, mint pénteken. Az után a meccs után nehéz volt most felpörgetni a lányokat.

1. Linamar-Békéscsaba 13 13 0 39:2 39
2. Fatum-Nyíregyháza 12 9 3 28:11 27
3. Vasas Óbuda 11 9 2 27:9 26
4. MTK 12 9 3 28:14 26
5. UTE 13 8 5 30:20 24
6. Jászberény 12 8 4 24:14 24
7. Penta-Gödöllő 13 5 8 22:26 17
8. Diamant-Kaposvár 13 4 9 16:30 12