Női röpi NB I: a döntő kapujában a címvédő Békéscsaba

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2017.04.05. 21:23
A címvédő Békéscsaba idegenben is legyőzte a Jászberényt a női röplabda NB I elődöntőjében, így már csak egy mérkőzést kell megnyernie a fináléba kerüléshez.

RÖPLABDA
NB I, nők

• Elődöntő, 2. mérkőzés
Jászberényi RK–Linamar-Békéscsaba 1:3 (–18, –19, 21, –19)
Jászberény, 300 néző. V: Éva T., Halász E.
Jászberény: Bleicher R., Gardovic, Fernandez Conde, Slipjevic, Takács B., Pintér A. Csere: Ivkovic (liberó), Fábián, Bleicher N., Harmath, Borsos. Vezetőedző: Branislav Franic
Békéscsaba: Bodnár, Tálas, Soós N., Clement, Szmirnova, Szakmáry. Csere: Molcsányi (liberó), Szpin (liberó), Matics, Petrenkó. Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic.RÖPLABDA
NB I, nők

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-0, a Békéscsaba javára.

Branislav Franic: –
Összességében elégedettek lehetünk az eredménnyel, hiszen a bajnok ellen szettet tudtunk nyerni.
Sasa Nedeljkovic: – Amiért jöttünk, teljesítettük. Készülünk a harmadik mérkőzésre, ahol szurkolóink támogatásával szeretnénk lezárni a párharcot.

A harmadik összecsapást vasárnap rendezik. A másik ágon a Vasas Óbuda és a Fatum-Nyíregyháza küzd egymással.

• Az 5-8. helyért, 1. mérkőzés
UTE–1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 3:1 (19, 17, –22, 21)
Budapest, Megyeri út, 150 néző. V: Szarka, Mezei.
UTE: Bezsandolszka 8, Dégi 14, Headen 13, Miklai 14, Ancsin, Varbanova 10. Csere: Kötél D. (liberó), Hajós, Nagy V. 3, Lutter E. 3. Vezetőedző: Valics György.
Kaposvár: Bagyinka 7, Horváth A. 16, Sitkey 6, Araujo 15, Rák 6, Szívós 1. Csere: Csitári (liberó), Kanizsai, Korniss, Mészáros Zs. Vezetőedző: Zarka Péter.
Az eredmény alakulása. I. játszma:
8:6, 16:8, 20:13, 20:16, 24:19. II. játszma: 8:5, 16:10, 19:14, 24:16. III. játszma: 3:6, 7:8, 10:13, 17:22, 20:24. IV. játszma: 6:8, 12:16, 21:16, 24:21.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharcának állása: 1–0, az UTE javára.

Valics György:
– A lényeg, hogy győztünk. Két simán megnyert szett után lehetőséget akartam adni a cseréknek is, nem rajtuk múlt, de ez megzavarta a csapatot. Szerencsére, a negyedik szett közepén, Dégi Barbi nyitássorozatával aztán helyre állt az egyensúly.
Zarka Péter: –
Az első két játszmában csak testben volt itt a csapat. A harmadik szettől kezdve már érződött a harciasság és a küzdőszellem a lányokon.

A párharc két nyert mérkőzésig tart. A második összecsapásra szombaton kerül sor.