Női röpi MK: ötszettes csata után előnyben a Vasas

MTI MTIMTI MTI
2019.01.20. 21:03
Kiélezett, ötszettes mérkőzésen győzött a Vasas a vendég Békéscsaba ellen a női röplabda Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén. Az Újpesti TE három sima játszmában nyert a Jászberény vendégeként a női röplabda Extraliga alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

A Kecskemét négy játszmában győzte le a vendég MAFC csapatát a férfi röplabda Extraliga vasárnapi mérkőzésén.

NŐI MAGYAR KUPA, ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Vasas Óbuda–Swietelsky-Békéscsabai RSE 3:2 (20, –21, 16, –21, 12)
Folyondár utca, 500 néző. V: Adler, Ujházi.
VASAS: Ana Tiemi 12, Kostelanská 13, Ambrosio 8, Villám L. 12, Török 17, Abdulazimova 13. Csere: Bozicevic, Juhár (liberók), Mihály, Erzen 1. Vezetőedző: Jakub Gluszak.
BÉKÉSCSABA: Mlinar 9, Sz. Medics 11, Tálas 1, Bokan 8, Bodnár 11, Perovics 11. Csere: Molcsányi (liberók), Glemboczki, Ivanovics 16, Fábián 1, Szedmák, Bodovics. Vezetőedző: Bogdan Paul.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:9, 21:19. II. játszma: 7:8, 16:15, 18:21. III. játszma: 8:6, 16:14, 21:15. IV. játszma: 8:5, 16:14, 19:21. V. játszma: 4:5, 8:10, 12:10.
Jakub Gluszak:
– Jól felkészültünk az ellenfélből, amit az is bizonyít, hogy mind az öt játszmában vezettünk ellenük, még azokban is, amelyeket végül elvesztettünk. A mezőnyfeladásokból való visszatámadásokban viszont javulnunk kell. Összességében elégedettnek kell lennem, hiszen nyertünk. Örülünk is a sikernek, de ezzel le is zártuk a mérkőzést és a továbbiakban a Challenge-kupa visszavágóra koncentrálunk.
Bogdan Paul: – Nehéz mit mondani egy ötszettes vereség után, pláne úgy, hogy a negyedik játszmában mi fordítottunk, az ötödikben pedig vezettünk is. Ettől függetlenül a negyedik szett megnyerése nagyon fontos volt, hiszen így pontot szereztünk és ez sokat érhet a visszavágón. Egyénileg néhány technikai hibát ki kell javítanunk, és ha ez sikerül, akkor meglehet a döntőbe kerülés.
A visszavágót január 30-án rendezik Békéscsabán.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA, ALAPSZAKASZ
Jászberény VT–Újpesti TE 0:3 (–21, –18, –23)
Jászberény, 250 néző. V: Tillmann, Horváth M.
JÁSZBERÉNY: Bulajics 3, Petőváry 8, Cveticsanyin 3, Pintér A. 10, Maliseva 2, Jakovcsuk 9. Csere: Lékó, Víg N. (liberó), Szavovics 1, Riczkó. Vezetőedző: Deme Gábor.
UTE: Bagyinka 2, Fortuna 1, Kovács L. 2, Valdez 15, Bokorné Liliom 13, Paradzik 7. Csere: Hangodyné Lakatos, Koszjak (liberók), Crittenden 8, Hajós 1. Vezetőedző: Kántor Sándor.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 3:2, 7:3, 10:5, 15:10, 16:16, 19:19, 20:23. II. játszma: 3:2, 5:5, 8:7, 10:10, 12:13, 13:18, 16:19, 18:22. III. játszma: 2:3, 4:5, 8:7, 10:10, 13:12, 15:15, 16:19, 18:23, 22:24.
Deme Gábor:
– Sok hibával tarkított mérkőzésen a kevesebbet rontó csapat nyert. Készülünk az alsóházi küzdelmekre, az Újpestnek pedig sok sikert kívánunk a felsőházhoz!
Kántor Sándor: – Még mindig nagyon hullámzó teljesítményt nyújtunk: vannak olyan periódusaink, amikor fantasztikusan játszik a csapat, utána meg mintha egy pillanatra áramkimaradásunk lenne. Ezt kellene kiküszöbölnünk, és akkor elégedett lennék. Az a célom, hogy a lányoknak minél több olyan megoldást tanítsak meg, amelyek révén közelebb kerülhetünk a biztos éremszerzéshez.

FÉRFI RÖPLABDA EXTRALIGA
Kecskeméti RC–MAFC-BME 3:1 (19, –24, 22, 20)
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 300 néző. V.: Szabó Zs.,Kiss Z.
HÉP-KRC: Gacs 9, Szabó M. 4, Pesti 31, Isaias 18, Krupánszki 8, Amarildo 6. Csere: Deák (liberó), Török, Gönczi, Szabó V. Vezetőedző: Dávid Zoltán
MAFC-BME: Török P. 1, Bohnicsek 8, Eke 15, Csoma 26, Kun 9, Csépke 1. Csere: Tari, Bene (liberók), Németh F., Posztós. Vezetőedző: Schildkraut Krisztián.
Az eredmény alakulása: I. szett: 8:6, 16:13, 21:17, 25:19. II. szett: 8:7, 16:14, 21:20, 24:26. III. szett: 8:5, 15:16, 21:19, 25:22. IV. szett: 8:7, 16:14, 21:17, 25:20.
Dávid Zoltán:
Őszintén szólva, erre számítottam. Abszolút nem reméltem jobb mérkőzést, hiszen várható volt, hogy egy hónap játék nélkül így fogunk visszatérni. Feladónkat is nélkülöznünk kellett a felkészülés során, hiszen Deliu Amarildo az albán válogatott rendelkezésére kellett, hogy álljon. Neki is vissza kellett szokni a gyorsabb tempónkhoz, ez a negyedik szettre sikerült. Ennél már csak jobb lehet, és most már csak a Kaposvárra koncentrálunk.
Schildkraut Krisztián: Küzdelmes mérkőzés volt. Jó úton járunk, ha így fejlődünk tovább, a szezon végére odaérhetünk a legjobb négybe.