Női röpi Extraliga: az UTE vendégeként nyert a Nyíregyháza

MTI MTIMTI MTI
2018.10.22. 20:39
A Nyíregyháza négy szettben győzött az Újpest otthonában a női röplabda Extraliga hétfői játéknapján. A Vasas három játszmában múlta felül a vendég Jászberényt.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA
UTE–Fatum Nyíregyháza 1:3
(–22, 20, –17, –15)
Budapest, Tungsram-csarnok, 400 néző. V: Jámbor, Tillmann.
UTE: Souza 7, Paradzik 9, Bleicher R. 2, Valdez 4, Kovács L. 4, Crittenden 19. Csere: Hangodyné Lakatos, Faragó (liberók), Szűcs 1, Kiss A., Hoque, Bagyinka. Vezetőedző: Kántor Sándor.
NYÍREGYHÁZA: O. Medics 7, Kalicsanyin 16, Varga E. 13, Brisebois 15, White 11, Francesco 2. Csere: Tóth F. (liberó), Ancsin 2, Matics. Vezetőedző: Hollósy László.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:15, 20:21. II. játszma: 8:6, 16:15, 19:21. III. játszma: 8:6, 13:16, 18:21. IV. játszma: 3:8, 10:16, 19:21.
Kántor Sándor:
– Ilyen játékkal semmilyen csapat ellen nem lehet nyerni. Nem harcoltunk minden labdáért, nagyon sokat hibáztunk. Volt három olyan állása a Nyíregyházának, amiben sok breakpontot kellett volna szereznünk, de ez csak egyetlen játszmában sikerült.
Hollósy László: – Nagyon örülök ennek a győzelemnek, a lányok elhitték, hogy mindennek az alapja a motiváltság. A siker értékét még tovább növeli, hogy az ország egyik legjobb edzője dolgozik Újpesten. Hasonló folytatást várok a csapattól az előttünk álló időszakban.

Vasas Óbuda–Jászberény VT 3:0 (13, 11, 19)
Budapest, Folyondár utca, 200 néző. V: Mezőffy, Vári.
VASAS: Ana Tiemi 5, Török 7, Da Silva 11, Villám L. 17, Dioti 11, Abdulazimova 5. Csere: Juhár (liberó), Mihály 2, Durst. Vezetőedző: Jakub Gluszak.
JÁSZBERÉNY: Petőváry 6, Jakovcsuk 7, Pintér 5, Petrenkó 1, Cveticsanyin 1, Devaney 5. Csere: Lékó (liberó), Maliseva 1. Vezetőedző: Deme Gábor.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:3, 16:7, 21:12. II. játszma: 8:2, 16:7, 21:10. III. játszma: 8:6, 16:10, 21:17.
Jakub Gluszak:
– Végig koncentráltan, a taktikát betartva röplabdáztunk, ennek köszönhető a sima sikerünk. Szerdától a Békéscsabára készülünk, szeretnénk ott is nyerni.
Deme Gábor: – Megengedhetetlen az a játék, amit ma produkáltunk. A folytatásban ennél sokkal több kell, ha valamit is el akarunk érni.

Női NB I:
1. MCM Diamant Kaposvár – Budaörs 3:0 (17, 14, 25)
Kaposvár, 300 néző. V: Gyulai, Bibók.
KAPOSVÁR: Vacsi 7, Cseszljar 4, Császár 10, Harmath 5, Miklai 17, Iricsanyin 16. Csere: Hegyi, Héri (liberók), Horváth A. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
BUDAÖRS: Balabás 2, Radomszki 11, Kilyénfalvi 5, Juraszik 1, Tóth E. 10, Ostorházi 2. Csere: Maurer (liberó), Pisák, Molnár A. 2, Földi 4. Vezetőedző: Fekete Krisztina.
Szasa Nedeljkovics:
– A lányok betartották a taktikát, de aztán a harmadik játszmában, 20:13-nál már nem koncentráltak úgy, és ezen majdnem elment az a szett. Ez egy figyelmeztetés volt, hogy nem lesz ez olyan egyszerű és minden ellenfelet komolyan kell vennünk.
Fekete Krisztina: – Az első két játszmában futottunk a Kaposvár után, ott elég sokat hibáztunk is az alapjátékunkban, nem jöttek be a nyitások és nem működött a nyitásfogadás sem. A harmadikban viszont partiban voltunk, de sajnos ezt a játszmát sem sikerült megnyerni.

Palota – Diósgyőri VTK 1:3 (–20, –22, 23, –22)
Budapest, Sződliget utca, 50 néző. V: Barabás, Sík.
PALOTA: Rácz M. 6, Antal 11, Kotlárik 14, Imreh 5, Mester 4, Kaltenecker 2. Csere: Durst H. (liberó), Halla 13, Király 5, Misinszki. Vezetőedző: Glózik János.
DVTK: Kiss V. 1, Kovács E. 26, Kiss E. 7, Sitkey 12, Kundrák 6, Szajkó 9. Csere: Nagy Zs. (liberó), Dömsödi. Vezetőedző: Toma Sándor.
Toma Sándor:
– Szépen taktikusan játszottunk. A harmadik játszmában volt egy kis megingásunk, mikor a hazaiak mindent egy lapra feltéve támadtak. A záró szettben elléptünk már kilenc ponttal is, vezettünk 18:10-re, de sikerült a Palotának kiegyenlítenie, sőt még vezettek is, mégis a mi akaratunk érvényesült. Igazi drámai végjátékkal zárták le a lányok a mérkőzést.

Szent Benedek-Balatonfüred – MTK 1:3 (25, –17, –19, –18)
Balatonfüred, 150 néző. V: Kiss Z., Szabó Zs.
BALATONFÜRED: De Sousa 4, N. Szkorics 7, Vasvári E. 7, Sours 21, M. Szkorics 11, Jezerniczky 15. Csere: Fáth (liberó). Vezetőedző: Andrea Milodanovics.
MTK: Kotormán 4, Godó 1, Kis R. 11, Vezsenyi 19, Takács D. 12, Borsos 6. Csere: Nagy F. (liberó), Kiss G. 25, Lesi 1. Vezetőedző: Tóth Gábor.
Andrea Milodanovics:
– Az első szettben a megbeszéltek szerint, jól játszottunk, utána viszont úgy tűnt, hogy ajándékba adjuk a győzelmet az MTK-nak. Megijedtünk attól, hogy nyerhetünk, sokat hibáztunk. Javítanunk kell a folytatásban.
Tóth Gábor: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, és ez be is igazolódott. Végig jól teljesített a Balatonfüred, de magunknak is köszönhetjük, hogy szoros volt az első szett. Végig jól kellett koncentrálnunk ahhoz, hogy győzzünk. Az biztos, hogy a Balatonfüred méltó kihívója lesz bármelyik élcsapatnak az NB I-ben.