Női röpi CEV-kupa: öt szettben nyert a Békéscsaba

R. E. B.R. E. B.
2019.02.07. 21:01
A Békéscsaba hazai pályán 3:2-re legyőzte a francia Saint-Raphaël csapatát a női röplabda CEV-kupa negyeddöntőjének első, csütörtöki mérkőzésén.

„Lehet, hogy kiabálni fogok” – jelentette ki mosolyogva Pekárik Eszter, a térdműtét után lábadozó békéscsabai center, miközben a társak már javában a bemutatáshoz készülődtek a francia Saint-Raphaël elleni női röplabda CEV-kupa mérkőzésen. A felépülésen dolgozó játékos végül lehuppant a csabai statisztikus mellé, és sok-sok nézővel együtt biztatta a története során másodszor, 2017 óta először a második számú európai kupa negyeddöntőjébe jutó együttest.„Lehet, hogy kiabálni fogok” – jelentette ki mosolyogva Pekárik Eszter, a térdműtét után lábadozó békéscsabai center, miközben a társak már javában a bemutatáshoz készülődtek a francia Saint-Raphaël elleni női röplabda CEV-kupa mérkőzésen. A felépülésen dolgozó játékos végül lehuppant a csabai statisztikus mellé, és sok-sok nézővel együtt biztatta a története során másodszor, 2017 óta először a második számú európai kupa negyeddöntőjébe jutó együttest.

Jól is kezdett az elődöntőről álmodó csapat, az első szett feléig folyamatosan vezetett a gyengén fogadó franciák ellen. Akkortájt viszont kicsit meginogtak a csabaiak, érkezett is az ezúttal a mezőnybe nevezett liberó, Szpin Renáta. Bár 19:18 után a Saint-Raphaël egyenlített, a montenegrói légiós, Tatjana Bokan kegyetlenül hatásos lecsapása plusz az azt követő pillantása jelezte, elég a bizonytalankodásból! Az ellenfél hibái, a szerencse – Nikoleta Perovics válláról pattant át pontot érően a labda – meg az összeszedett játék végül két elrontott játszmalabda ellenére is csabai szettsikert hozott.

A második felvonás viszont maga volt a gyötrődés, ültek a franciák ejtései, jobban is blokkoltak, pedig az első játszmában az ütők éltek a mindenkinek jól osztogató feladó, Tálas Zsuzsanna labdáival. Az általában nyugodt temperamentumú román tréner, Bogdan Paul is idegesebben magyarázott az átlagnál, ám sem ez, sem a cserék sorozata nem segített.

„Még egy szettet megnézünk, aztán megyünk” – szólt át az egyik néző a másiknak, s akár programja volt, akár csak elunta a második felvonást, még megnézhetett egy előnyről elveszített játszmát, illetve lemaradt a gödörből önmagát kirángató Csabáról, amely nagy szívvel végül 3:2-re csak megnyerte a párharc első felvonását.

NŐI RÖPLABDA CEV-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

SWIETELSKY-BÉKÉSCSABAI RSE–SAINT-RAPHAËL VAR VB (francia) 3:2 (23, –18, –24, 24, 10)
Békéscsaba, 1680
néző. V: Daniilidu (görög), Popovics (szerb)
BÉKÉSCSABA: BOKAN 19, Bodnár 2, PEROVICS 26, Ivanovics 17, SZ. MEDICS 13, Tálas 3. Csere: Molcsányi, Sebestyén (liberók), Szpin, Mlinar 2, Bodovics 5, Szedmák, Fábián. Edző: Bogdan Paul
SAINT-RAPHAËL: ABRHAMOVA 18, Goliat 15, Abbott 14, ROLFZEN 15, Valentin 3, Drobnakova 8. Csere: Dekeukelaire (liberó), Viggars 2, Mollinger, Coulter 1. Edző: Giulio Cesare Bregoli
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:0, 8:4, 11:7, 13:12, 17:14, 19:19, 24:21. 2. játszma: 2:3, 5:8, 10:12, 16:16, 16:21, 18:24. 3. játszma: 2:1, 6:3, 9:5, 10:11, 13:15, 19:18, 20:21, 24:22, 24:25. 4. játszma: 1:2, 3:5, 7:7, 8:11, 14:12, 19:16, 20:19, 24:22. 5. játszma: 3:0, 5:4, 8:5, 12:7, 14:9
Bogdan Paul:
– Ha a harmadik játszmát nézzük, vesztettünk egy pontot, de ha a folytatást, akkor nyertünk kettőt. Hullámzó volt a játékunk, ahogyan az ellenfélé is, ez benne van a női röplabdában. Hibáztunk néhány elemben, de nagyon örülök annak, ahogyan a negyedik szettben játszottunk. Bármi megtörtént Franciaországban.
Giulio Cesare Bregoli: – Jó csapat ellen jó meccset játszottunk. A negyedik szett végén megnyerhettük volna a mérkőzést, de buta hibákat követtünk el. Kár, hogy az ötödik játszmában nem úgy játszottunk, ahogyan addig, ám kevésbé vagyunk tapasztalt csapat, mint a Békéscsaba.