Női röpi BL: kettős vereséggel búcsúzott a Békéscsaba

MTI MTIMTI MTI
2018.10.31. 20:10
Kettős vereséggel búcsúzott a női röplabda Bajnokok Ligájától a Swietelsky-Békéscsabai RSE, miután a selejtező második fordulójának szerdai visszavágóján 3:0-ra kikapott a lengyel Budowlani Lódz otthonában.

A magyar bajnok a múlt héten hazai pályán négy játszmában maradt alul a friss Lengyel Szuperkupa-győztes együttessel szemben.

A BRSE november végén, december elején a második számú európai sorozatban, a CEV-kupában folytathatja, ellenfele az ukrán Himik Juzsnij lesz.

NŐI RÖPLABDA BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ

BUDOWLANI LÓDZ (LENGYEL)–SWIETELSKY-BÉKÉSCSABAI RSE 3:0 (23, 20, 17)
Lódz, 400 néző. Vezette: Mihail Kuculasz (görög), Alekszandar Vinaliev (bolgár)
LÓDZ: Smieszek (7), Brakocsevics (19), Babicz (8), Pencová (17), Stoltenborg (5), Twardowska (7). Csere: Stenzel (liberó), Tobiasz (1), Lyszkiewicz (2), Urban. Vezetőedző: Blazej Krzysztalowicz
BÉKÉSCSABA: Tálas (3), Szedmák (8), Bodnár (3), Perovics (17), Mlinar (10), Medics (3). Csere: Szpin (liberó), Pekárik (3), Molcsányi, Bodovics, Fábián. Szakmai Igazgató: Kormos Mihály
Mérkőzés alakulása: 1. szett: 8:5, 15:16, 18:21. 2. szett: 8:6, 14:16, 21:19. 3. szett: 8:6, 16:12, 21:15
Továbbjutott: a Lódz, kettős győzelemmel (6:1)