Férfi röplabda vb-selejtező: kikaptunk az észtektől is

MTI MTIMTI MTI
2017.05.27. 19:33
A magyar férfi röplabda-válogatott 3:1-re kikapott a házigazda észtektől szombaton a vasárnapig tartó tallinni világbajnoki selejtezőtorna negyedik fordulójában.

Juan Manuel Barrial szövetségi kapitány együttese az első játszmában kevés hibával játszott, így előnybe került. A folytatásban sokat javult az észtek játéka, elsősorban a támadások befejezésének hatékonyságában múlták felül a magyarokat, akik így nem tudtak meglepetést szerezni, és vereséget szenvedtek a csaknem 1000 néző előtt lejátszott, 100 percig tartó mérkőzésen.

A mérkőzés legeredményesebb magyar játékosa a 19 pontig jutó Pádár Krisztián volt.

A válogatott az első napon könnyedén verte Koszovót, a második fordulóban 3:2-es vereséget szenvedett Montenegrótól, a pénteken pedig Oroszországtól kapott ki 3:0-ra.

A magyar csapat a vasárnapi utolsó fordulóban a románokkal találkozik. A selejtezőtornáról a csoportelső kijut a világbajnokságra, a második helyezettre pedig újabb kvalifikációs torna vár.

RÖPLABDA, VB-SELEJTEZŐ
Észtország–Magyarország 3:1 (–20, 15, 20, 14)
Románia–Montenegró 3:1 (23, –21, 21, 21)
Oroszország–Koszovó 3:0 (8, 8, 9)
Az állás: 1. Oroszország 12 pont (12:0), 2. Észtország 12 (12:2), 3. Románia 6, 4. Magyarország 4, 5. Montenegró 2, 6. Koszovó 0