Férfi röpi NB I: vendéggyőzelmek az elődöntőben

2015.04.01. 19:24
Két elődöntőt játszottak le szerdán a férfi röplabda NB I-ben. Mindkét találkozón a vendégcsapat, azaz a címvédő Kecskemét és az alapszakasz-győztes Fino Kaposvár győzött, azaz már 2–0-ra vezetnek összesítésben a három győzelemig tartó párharcokban.

A harmadik mérkőzésekre szombaton kerül majd sor, ekkor ráadásul hazai pályán játszhatnak majd az előnyben lévő csapatok.

FÉRFI RÖPLABDA NB I, ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS:
VEGYÉSZ RC KAZINCBARCIKA–KECSKEMÉTI RC 1:3 (22, –23, –19, –14)
Kazincbarcika, 200
néző. V: Bodrogi, Csizmarik
KAZINCBARCIKA: BLÁZSOVICS 15, Szabó M. 9, Toronyai 7, Kovács Z. 8, Csizmadia 6, BOKOR 12. Csere: Szántai, Dudás (liberó), Surányi 1, Csányi 2. Edző: Dudás András
KECSKEMÉT: FARKAS P. 10, KOVÁCS Z. 10, Tóth A. 2, Dávid 12, DORCSÁK 10, ÁRVA 17. Csere: Pápai (liberó), Török 2. Edző: Szasa Nedeljkovics
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:0, 7:4, 8:9, 11:13, 17:17, 20:18. 2. játszma: 4:2, 10:7, 14:12, 18:16, 18:20, 22:22. 3. játszma: 1:3, 8:5, 11:13, 13:16, 15:20. 4. játszma: 2:8, 3:10, 5:13, 9:16, 11:20
Dudás András:
– A kitűnően felkészített és remek fizikai állapotban lévő kecskeméti játékosok jobban bírták a feszültséget, és fejben is nagyon ott voltak. Mi a második játszma hajrájáig tudtunk pariban lenni, addig tartottuk velük a lépést, ám akkor kiütközött rajtunk a fáradtság. Volt olyan játékosunk, aki éjszakai műszakból jött a mérkőzésre, és akadt olyan is, aki fizikai felmérést követően csatlakozott hozzánk. Az döntött, hogy erővel nem bírtuk végig.
Szasa Nedeljkovics: – Az történt, amire számítottunk. Tudtuk, hogy a Kazincbarcika hazai környezetben nagyon keményen indul, ugyanis nem nagyon volt veszíteni valója. Szerencsére a második játszma hajrájában fordult a kocka, kibírtuk a nagy nyomást, és átlendültünk a holtponton. A harmadik és a negyedik játszmában már felszabadultan és könnyedén játszottunk, és a mérkőzés közben több esetben is változtattunk taktikát. Jót tett a feladócsere is.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Kecskemét javára.

DÁGI KSE–FINO KAPOSVÁR SE 0:3 (–15, –17, –16)
Dág, 100
néző. V: Adler, Éva T.
DÁG: Oszuska G., Krupánszki, Horváth G., Oszuska II Z., Jánossy, Balázs. Csere: Koch N. (liberó), Bagics Bence. Edző: Szauter Ferenc
KAPOSVÁR: Bozóki, Szabó A., Magyar B., Bagics Balázs, Juhász P., Németh F. Csere: Deák M. (liberó). Edző: Demeter György
Az eredmény alakulása, 1. játszma: 3:8, 6:12, 12:15, 14:22. 2. játszma: 6:6, 8:7, 10:12, 13:16, 17:24. 3. játszma: 5:6, 9:12, 12:18, 14:21
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Kaposvár javára
Szauter Ferenc:
– Hetek óta sok a sérültünk, több meghatározó játékosunk nem állhat rendelkezésünkre. Sajnos most csak ennyire voltunk képesek a nagyon magabiztos kaposváriakkal szemben.
Demeter György: – Komolyan vettük a találkozót, meg is lett az eredménye. Nyitásainkkal és nyitásfogadásainkkal nem tudott mit kezdeni ellenfelünk. Óriási lépést tettünk a bajnoki döntő felé.