Férfi röplabda NB I: sima győzelmek idegenben

MTI MTIMTI MTI
2018.10.19. 21:49
A Kecskemét és a Debrecen is háromszettes győzelmet aratott idegenben a férfi röplabda NB I alapszakaszának pénteki játéknapján.

FÉRFI RÖPLABDA NB I, B-CSOPORT
Szolnoki RK–Debreceni EAC 0:3
(–16, –23, –19)
Szolnok, 150 néző. V: Bibók, Vári.
Szolnok: Tímár 1, Farkas R. 8, Csendes 1, Boa 4, Szabó P. 8, Tóth G. 2. Csere: Mészáros M. (liberó), Bodonyi 1, Oláh 6, Soyvural 1. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.
DEAC: Budai 8, Remete 1, Tóth A., Bagics 15, Kiss I., Hubicska 9. Csere: Mészáros Z. (liberó), Bakács 3, Pallós Nagy A. Vezetőedző: Fodor Antal.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 11:16, 14:21. II. játszma: 7:8, 11:16, 17:21. III. játszma: 5:8, 9:16, 16:21.

Dunaferr SE–Kecskeméti RC 0:3 (–19, –14, –21)
Dunaújváros, 200 néző. V.: Mezei, Szabó P.
Dunaferr SE: Csizmadia, Laczi 6, Móró 3, Matyiák 14, Iván B. 3, Tomanóczy B. 3. Csere: Sárközi (liberó), Balázs B., Mihucz, Majoros, Iván G. 2. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
Kecskeméti RC: Amarildo 1, Krupánszki 11, Szabó M. 4, Pesti 20, Isaias 14, Gacs 10. Csere: Deák (liberó). Vezetőedző: Dávid Zoltán.
Tomanóczy Tibor:
– A mérkőzés már egy fokkal jobb volt, mint az előzőek, melyért dicséret illet mindenkit. Azt azonban meg kell tanulnunk, hogy hogyan kell átlépnünk az árnyékunkat, és el kell hinnünk, hogy győzni tudunk. Voltak hibáink, melyekből tanulnunk kell, de a részsikereknek is nagyon kell örülnünk.
Dávid Zoltán: – Az történt, amit vártam. Nehéz meccs volt a fiatal Dunaújváros ellen, ügyesen játszottak, jó napot fogtak ki. A harmadik szettre magunkra húztuk őket, de összességében végig a mi akaratunk érvényesült a pályán.FÉRFI RÖPLABDA NB I, B-CSOPORT