Férfi röplabda NB I: nyert a Kaposvár, az ötödik meccs dönt

2017.03.29. 22:15
Megtelt a Kőér utcai csarnok a döntő negyedik mérkőzésére (Fotó: Földi D. Attila)
A Kaposvár 3:1-re nyert a Pénzügyőr otthonában a férfi röplabda NB I döntőjének negyedik mérkőzésén, ezzel a párharcot 2–2-re alakította. A mindent eldöntő ötödik találkozót kedden rendezik Kaposváron. A 114 perces összecsapás első játszmáját még a fővárosiak nyerték, aztán kézbe vette az irányítást a somogyi együttes, és nem állt meg a győzelemig.

Tóth András és Bozóki Bence szerezte csapata első pontját a kiemelt érdeklődéssel övezett fővárosi találkozón. A Fino három ponttal ellépett, aztán egyenlített a házigazda. A folytatásban felváltva estek a pontok, mindkét együttes igyekezett odafigyelni a védekezésre és a támadásokra is. Az első technikai szünetben, Kalmár ütése után 7:8 állt a táblán, majd a kezdőhatosba került Szalai Szabolcs egalizált.

Izgalmas volt a küzdelem ezután is, és hiába vezetett a Pénzügyőr Kovács Sándor szép blokkjával 15:13-ra, Dávid Zoltán két nagy ütéssel és egy ász-értékű szervával megfordította az eredményt. 20:18-ról indult a hajrá, a vendégek főként középen támadtak sikerrel, ellenfelük viszont foggal-körömmel ragaszkodott az előny megtartásához. Az elmúlt napokban magára találó Dávid mégis 22:22-re alakította az állást. Két hazai pont következett ezután, amivel játszmalabdához jutott a fővárosi együttes. Két elrontott szervát láthatott a közönség, Bagics, majd Dávid jóvoltából, így véget is ért a szett (25:23, 1-0).

Nem estek kétségbe a kaposváriak az első játszma elvestése után, a térfélcserét követően ugyanis néhány perc alatt elléptek négy ponttal. Weczera Csaba időkérése után előbb Szalai célzott pontosan, nem sokkal később pedig Kiss Dániel már egyenlíteni tudott. A Fino a csereként beállt Bögöly Gábor nyitásaival, illetve Nagy és Bozóki blokkjával lendült újra előre (8:12), Keen Cameron szemtelen pontja után pedig már 10:14 állt a táblán. A címvédő a második technikai szünetben is magabiztosan vezetett. Rozgonyi pontjaira mindig érkezett válasz a másik oldalról, és 14:21-nél már másodszor kért időt a PSE. A végén a cserejátékosok is pályára léptek, a vendégek pedig nem engedték ki a kezükből a szettet. Bozóki ütötte a 24. pontot, Bögöly pedig befejezte a játszmát (20:25, 1-1).

A somogyiak a harmadik játékrészben is türelmesen és pontosan röplabdáztak, és Bögöly nagy blokkjával 8:5-re vezettek az első technikai szünetben. A hazaiak a kelleténél többet hibáztak, így csak futottak az eredmény után. Bögöly öt pontra növelte a Fino előnyét, a szett harmadik harmada pedig 13:16-ról indult, és amikor Bokor Gábor felhúzta a falat a háló elé, 15:18 volt az állás. A Demeter-legénység szinte minden hazai pontra válaszolni tudott, így biztató helyzetben fordult rá a végjátékra.

Tóth András csodálatos pontja után Szalai nagy ütéséből meríthetett erőt a házigazda, 18:20 után azonban Dávid fejezett be sikerrel egy igen fontos labdamenetet. Bögöly ismét villant, amivel visszaállt a négypontos különbség. Weczera Csaba időkérését követően Vajda kőkemény blokkjával lépett egyet előre a Fino, Dávid pedig játszmalabdához juttatta övéit. Takács Gergely szépített, Bozóki azonban lezárta a szettet (21:25, 1-2.)

A következő játszmát is a címvédő kezdte jobban, 2:5-nél máris magához rendelte tanítványait a hazai szakvezető. Bögöly és társai nem lankadtak, és egyértelműen az ő akaratuk érvényesült a pályán. A Pénzügyőr 7:9-ig zárkózott, aztán újra a somogyiak percei következtek. Nagy és Bozóki sánca után 8:12 volt az eredmény, és úgy tűnt, ezúttal nincs annyi erő a fővárosi csapatban, hogy fordítson. 8:14-nél másodszor kért időt a Pénzügyőr, a kaposváriak azonban a folytatásban is irányították a játékot. A hazaiak mérsékelt teljesítményt nyújtottak, és csak megközelíteni tudták ellenfelüket, többre ezúttal nem futotta az erejükből. A Fino pontról pontra jutott egyre közelebb a hőn áhított győzelemhez. Nagy szerezte a 22 és a 23. vendégpontot, ráadásként egy remek szervával meccslabdához juttatta csapatát. Innen már nem volt visszaút, a Fino megnyerte a mérkőzést, és ezzel egyenlített.
A bajnoki cím sorsa a jövő kedden, a somogyi megyeszékhelyen dől el.

FÉRFI RÖPLABDA NB I
DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
PÉNZÜGYŐR SE–FINO-KAPOSVÁR SE 1:3 (23, –20, –21, –18)
Budapest, Kőér u., 600
néző. V: ifj. Szabó, Adler.
PÉNZÜGYŐR: Bokor 7, Tóth A. 5, Bagics B. 17, Kovács S. 4, Szalai Sz. 12, Kiss D. 4. Csere: Ronkainen (liberó), Magyarosi (liberó), Rozgonyi 4, Takács G. 4, Kiss N. 3, Balogh M., Torma. Vezetőedző: Weczera Csaba.
KAPOSVÁR: Keen 3, Dávid Z. 16, Vajda 5, Kalmár 2, Bozóki 17, Nagy J. 15. Csere: Deák (liberó), Bögöly 12, Szabó B. 1. Vezetőedző: Demeter György.
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:0, 1:4: 4:4, 7:8, 11:10, 15:13, 15:16, 17:16, 20:18, 22:20, 22:22, 24:22, 24:23. 2. játszma: 2:4, 3:7, 7:7, 7:8, 8:12, 10:14, 12:16, 13:18, 14:21, 18:24, 20:24. 3. játszma: 2:4, 5:5, 5:8, 7:11, 9:12, 10:15, 13:16, 18:20, 18:23, 20:23, 20:24. 4. játszma: 1:0, 1:3, 2:6, 4:8, 7:9, 8:14, 10:17, 12:17, 14:18, 16:20, 16:22, 17:24.
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2–2.

Weczera Csaba:
– Megvertük magunkat.
Demeter György: – Nem volt könnyű ez a mérkőzés, de most minden labdamenetre nagyon koncentráltak a fiúk és ez meghozta a sikert. Bízom benne, hogy ezek után meglesz a bajnoki cím.