Férfi röplabda NB I: közeledik az aranyhoz a Pénzügyőr

2017.03.22. 21:45
A Kaposvár ezúttal sem bírta a kellő hatékonysággal átütni a Pénzügyőr sáncait (Fotó: Földi D. Attila)
Hetvenöt perc alatt, 3:0 arányban nyert a Pénzügyőr a címvédő Fino Kaposvár ellen a férfi röplabda bajnoki döntő második mérkőzésén. A fővárosiak végig kézben tartották az irányítást, és immár csak egy lépés választja el őket attól, hogy fennállásuk első aranyérmét ünnepeljék.

Három gyors ponttal kezdte a Pénzügyőr a bajnoki döntő első felvonását, és a házigazda a folytatásban sem engedte ki a kezéből az irányítást. Kovács Sándor ezúttal is sikerrel dolgozott középen, a szélen pedig a társak próbáltak pontot érően támadni. Az első technikai szünetben 8:6, a másodikban pedig már 16:10 állt a táblán. A vendégek sokat hibáztak, ellenfelük pedig nagy kedvvel, eredményesen röplabdázott. A hajrában sem változott a helyzet: a fővárosiak egy hármas blokk után már nyolc ponttal jártak előrébb, a vége pedig magabiztos, 25:16 lett.

A térfélcsere után a Fino befékezte a Pénzügyőr lendületét, és szoros, izgalmas csata bontakozott ki a pályán. A vendégek hiába vezettek 15:16 arányban, egymás után három pontot gyűjtve fordított a hazai együttes. Vajda blokkjával, 21:22-nél került újra lépéselőnybe a címvédő, de Takács egyenlített, majd Dávid Zoltán ajándékozott két pontot a riválisnak. 24:23 után Takács tett pontot a szett végére (25:23, 2:0).

A harmadik játékrészben a rontott nyitásokkal tovább nehezítette saját helyzetét a Fino, és ezekben a percekben teljesen kilátástalannak tűnt a somogyiak játéka. Takács egy rafinált ejtéssel alakította 9:5-re az állást, majd nyitott egy ászt. Nem volt megállás: Bokor centertámadása után már 12:6 állt a táblán, aztán a kapitány, Bagics is megvillant. Demeter György közben feladó-cserével igyekezett felrázni csapatát, de tanítványai továbbra is csak tisztes távolból követték a trónkövetelőt. A játszma harmadik harmada 16:11-ről indult, és a folytatásban már igazi örömjátékot láthatott a közönség a budapesti csapattól. A Weczera-fiúknak egyszerűen minden bejött, a kaposváriaknak pedig szinte semmi. A sokadik jó nyitás végképp megpecsételte a vendégek sorsát (25:15, 3:0).

Néhány napja talán kevesen gondolták volna, hogy a bajnoki döntő első két mérkőzése után az lesz a kérdés, bajnok lesz-e a Pénzügyőr a harmadik találkozón. Folytatás vasárnap 15 óra 15 perctől a kaposvári városi sportcsarnokban.

Férfi röplabda bajnoki döntő, 2. mérkőzés
Pénzügyőr SE–Fino Kaposvár SE 3:0 (16, 23, 15)
Budapest, Kőér u., 400 néző. V: Ujházi, Jámbor.
Pénzügyőr: Kiss D. 7, Bokor 5, Tóth A. 3, Bagics B. 8, Kovács S. 10, Takács G. 9. Csere: Ronkainen és Magyarosi (liberók), Szalai 1, Torma. Vezetőedző: Weczera Csaba.
Kaposvár: Dávid Z. 7, Vajda 3, Kalmár 6, Bozóki 9, Nagy J. 3, Keen 3. Csere: Deák (libero), Bögöly 5, Csányi, Szabó B. Vezetőedző: Demeter György.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:0, 8:6, 16:10, 20:13, 23:14, 24:15. II. játszma: 6:3, 9:10, 15:16, 18:16, 21:21, 21:22, 24:22. III. játszma: 6:3, 8:4, 10:5, 12:6, 16:11, 19:12, 23:13, 24:15
Weczera Csaba:
– Nehezebb mérkőzést vártam. Az első játszmában mi azt hoztuk, amit tudunk, a kaposváriak viszont rengeteget hibáztak. A második játszma azért volt szorosabb, mert ott mi is sokat rontottunk, de a végén szerencsére helyén volt a szívünk. A harmadik szettben aztán megismétlődött az első, de azért ennek a párharcnak még mindig nincs vége, nagyon nehéz meccs vár ránk Kaposváron.
Demeter György: – Gratulálok a Pénzügyőrnek! Vasárnap folytatjuk...