Férfi röplabda NB I: könnyedén nyert a listavezető

2018.02.04. 19:43
A férfi röplabdaélvonal vasárnapi játéknapján a Sümeg játszmát rabolt a Kecskeméttől, és a negyedik szettben is jól tartotta magát a „hírös város” legénysége ellen. Érdekesség, hogy a 86 perces találkozón a Veszprém megyeiek tíz pontot szereztek nyitásból, míg ellenfelük kilencet. A címvédő Fino és az éllovas Vegyész RC hazai pályán hozta a kötelezőt, a székesfehérváriak pedig Debrecenből hozták el a három pontot. A Szolnok három szettben győzött a gyenge napot kifogó Dunaferr otthonában.

FÉRFI RÖPLABDA NB IFÉRFI RÖPLABDA NB I

Vegyész RC Kazincbarcika–MAFC-BME 3:0 (12, 17, 20)
Kazincbarcika, Don Bosco Sportközpont, 300
néző. V.: Bodrogi, Csizmarik.
VRCK:
Toronyai 2, Mészáros 5, Banai 4, Szabó D. 7, Gebhardt N. 12, Juhász 1. Csere:Dudás (liberó), Árva 11, Milev 9, Kozsla 6. Megbízott edző: Dudás András.
MAFC:
Kun B. 9, Bakóczy 1, Szabó B. 2, Csépke 3, Tar 2, Bán 10. Csere: Varga (liberó), Eke 4, Posztós 3. Vezetőedző: Schildkraut Krisztián.
Az eredmény alakulása.
I. játszma: 8:2, 16:9, 21:11. II. játszma: 8:4, 16:12, 21:14. III. játszma: 8:4, 16:9, 21:16.
Dudás András: – Örülök, hogy a pénteki mérkőzés után ismét sikerült nyernünk, és mindenki lehetőséget kapott ezen a két összecsapáson. Készülünk az előttünk álló feladatokra.
Schildkraut Krisztián:
– Nem a VRCK-t kell megvernünk, de mi ennél azért többet tudunk. Nem voltam maximálisan elégedett a hozzáállással, ez a produkció még azokkal a csapatokkal szemben is kevés lehet, akiket nekünk le kell győznünk a folytatásban.

Fino Kaposvár SE–PTE-PEAC 3:0 (13, 14, 25)
Kaposvár, 200
néző. V.: Farkas L., Horváth M.
Kaposvár:
Szabó Barna 2, Keen 3, Nikolov 14, Kulcsár 9, Nagy P. 2, Horváth K. 13. Csere: Pápai (liberó), Szabó Bence, Kiss M. Vezetőedző: Demeter György.
Pécs:
Dolgos 2, Fodor 1, Turcsics 1, Salazar 17, Horváth B. 6, Soós 1. Csere: Kaszás (liberó), Pordán, Portik, Szabó G. Vezetőedző: Gyöngyösi Zoltán.
Demeter György: – Az első két szett rendben volt, a harmadik játszmában viszont sok volt a nyitásrontás, és végül szerencse is kellett a győzelemhez.
Gyöngyösi Zoltán:
– Közel voltunk a játszmarabláshoz, ami a csapatépítés miatt örömteli lett volna számunkra.

Sümegi RE–HÉP Kecskeméti RC 1:3 (22, –20, –17, –22)
Sümeg, 100
néző. V.: Soltész, Gyulai.
Sümeg:
Németh Z. 9, Sow 8, Erki 11, Kaposi 17, Tigyi 12, Balla. Csere: Nagy P. (liberó), Illés 1, Óhidi, Csike, Benedek 3. Vezetőedző: Tamás Zoltán.
Kecskemét: Gacs 6, Török Sz. 8, Krupánszki 8, Szabó M. 4, Kovács Z. 15, Dávid Z. 17. Csere: Deák (liberó), Kunnert 6. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Az eredmény alakulása
. I. játszma: 8:7, 16:15, 21:17. II. játszma: 6:8, 15:16, 18:21. III. játszma: 5:8, 11:16, 12:21. IV. játszma: 7:8, 10:16, 18:21.
Tamás Zoltán: – Köszönöm a cserejátékosaink helytállását és szurkolóink buzdítását. Sajnálom, hogy nem nyertünk legalább még egy szettet, a látottak alapján ez benne volt a meccsben.
Szasa Nedeljkovics:
– Négy órát utaztunk a mérkőzésre, és ez meg is látszott a mérkőzés elején. El kell ismerni, a Sümeg nagyon masszívan küzdött, le a kalappal előttük. A második szettet megnyertük, és ez meghozta az önbizalmunkat, elkezdtük azt játszani, amit tudunk, és sikerült behúzni a találkozót.

Dunaferr SE–Szolnoki Röplabda Akadémia 0:3 (–22, –18, –19)
Dunaújváros, 50
néző. V.: Kiss Z., Szabó Zs.
Dunaferr:
Csizmadia 1, Hatvany 2, Flachner K. 1, Iván B. 1, Bohnicsek 3, Tomanóczy B. 1. Csere: Hartyányi, Sárközi (liberók), Laczi 2, Iván G. 2, Móró 3, Matyiák 2. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
Szolnok:
Guzmics 1, Zsalakovics 7, Varga Z. 4, Gönczi 5, Tamasi 5, Kholman 6. Csere: Szabó P., Farkas R. (liberók), Bíró, Fülöp, Tóth G. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.
. I. játszma: 5:8, 12:16, 21:20. II. játszma: 4:8, 10:16, 12:21. III. játszma: 5:8, 10:16, 16:21.
Tomanóczy Tibor: – A Szolnok a játék minden elemében fölénk nőtt és megérdemelten nyert. Nekünk el kell gondolkodnunk azon, mik a céljaink, mert ez a teljesítmény kevés lesz.
Gulyás Ferenc:
– Az első szettben sok nyitást rontottunk, de összességében végig uraltuk a mérkőzést. A jó nyitásfogadásnak köszönhetően tudtuk használni a centereinket, és stabil játékkal nyertünk. Gratulálok a fiúknak, nagy akarattal játszottak. Remélem, sikerül a formánkat átmenteni a folytatásra is.

Debreceni EAC–Székesfehérvári MÁV Előre SC 1:3 (–17, –21, 23, –16)
Debrecen, 100
néző. V.: Tillmann, Suba.
Debrecen:
Nagy A. 4, Pallós 1, Remete 5, Kiss I. 1, Ötvös 13, Szikszai 7. Csere: Mészáros (liberó), Kusnyér 10, Kiss D., Csiu Csun-csu 1, Barna B. Vezetőedző: Fodor Antal.
Székesfehérvár:
Damsits 7, Náhol 4, Balogh P. 5, Kiss M. 16, Németh Zs. 20, Neukum 12. Csere: Nagy Á, Takács (liberók), Sziládi, Batári. Vezetőedző: Németh Ödön.
I. játszma: 5:8, 11:16, 13:21. II. játszma: 6:8, 13:16, 17:21. III. játszma: 8:4, 16:12, 21:16. IV. játszma: 5:8, 11:16, 14:21.
Fodor Antal: – Küzdelmes mérkőzést vívtunk a Fehérvárral. Az elején idegesen, kapkodva játszottunk, így elhúzott az ellenfél, ráadásul megsérült a feladónk. A negyedik szettben már nem tudtuk tartani a lépést a vendégekkel. Volt esélyünk, de megérdemelten nyert a MÁV.