Férfi röplabda MK: újabb siker, döntőben a Kecskemét

MTI MTIMTI MTI
2018.02.14. 22:25
A Kecskemét fináléba jutott a férfi röplabda Magyar Kupában, miután a hazai 3:1-es sikerét követően az elődöntőjének szerdai visszavágóján 3:0-ra nyert a Pénzügyőr vendégeként.

A Vegyész RC Kazincbarcika némi meglepetésre 3:0-ra győzött a bajnoki címvédő Kaposvár otthonában a Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén. A bajnokság alapszakaszában 18 mérkőzés után veretlenül listavezető borsodiak legeredményesebb játékosa Szabó Dávid volt 13 ponttal, a somogyiak bolgár ütőjátékosa, Galin Nikolov ugyanennyit szerzett.Vegyész RC Kazincbarcika némi meglepetésre 3:0-ra győzött a bajnoki címvédő Kaposvár otthonában a Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén. A bajnokság alapszakaszában 18 mérkőzés után veretlenül listavezető borsodiak legeredményesebb játékosa Szabó Dávid volt 13 ponttal, a somogyiak bolgár ütőjátékosa, Galin Nikolov ugyanennyit szerzett.

FÉRFI RÖPLABDA MK
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Pénzügyőr SE–HÉP-Kecskeméti RC 0:3 (–17, –22, –17)

Budapest, Kőér utca, 50 néző. V: Adler, Bodrogi.
Pénzügyőr: – Rása, Kecskeméti 1, Jánossy 3, Kovács S. 3, Szalai 4, Kiss D. 8. Csere: Manoogian, Bán (liberók), Galli, Bokor 1, Takács G. 5, Kiss N. 1. Vezetőedző: Weczera Csaba.
Kecskemét: Török R. 1, Szabó M. 5, Gacs 5, Kovács Z. 14, Kunert 2, Dávid 8. Csere: Deák (liberó), Krupánszki 5, Török Sz. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Az eredmény alakulása. I. szett: 4:8, 11:16, 16:21. II. játszma: 5:8, 13:16, 20:21. III. játszma: 8:5, 11:16, 13:21.

Weczera Csaba:
– Gratulálok a Kecskemétnek, megérdemelték a továbbjutást. Úgy érzem, hazai pályán lett volna esélyünk a továbbjutásra, de nem tudtuk megvalósítani a taktikánkat és rengeteg nyitást rontottunk.
Szasa Nedeljkovics: – Az előző mérkőzéseken már megmutattuk, hogy jobb csapat vagyunk, mint a Pénzügyőr. A mai napon egyetlen célunk volt, hogy kiharcoljuk a döntőbe jutást. Ezt a pályán nyújtott teljesítményünkkel meg is érdemeltük és most már nagyon várjuk a döntőt.
Továbbjutott: a Kecskemét, kettős győzelemmel

ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
FINO Kaposvár SE–Vegyész RC Kazincbarcika 0:3 (–18, –23, –26)
Kaposvár, 300 néző. V: Vári, Árpás.
Fino: Bögöly 1, Vajda 6, Keen 1, Nikolov 13, Nagy J. 7, Kalmár 12. Csere: Pápai (liberó), Horváth K. 4. Szabó B. Vezetőedző: Demeter György.
Vegyész: Perez 6, Milev 8, Banai 8, Szabó D. 13, Mészáros D. 9, Juhász P. 9. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Gebhardt N., Toronyai, Kozsla, Blázsovics. Vezetőedző: Daniel Oravec.

Demeter György:
– Az első játszmában nagyon idegesen, nagyon feszülten játszottunk, ami rá is nyomta a bélyegét, nem tudtuk a saját játékunkat játszani. A második és a harmadik szettben is csak küzdöttünk, de az első nyitásaink nem sikerültek, ezután pedig mindig csak futottunk az eredmény után. Sajnos a sokkal tapasztaltabb, rutinosabb Kazincbarcika megérdemelten nyert és gratulálok nekik. De ha a visszavágón azt játsszuk, amit a második és a harmadik szettben, csak egy kicsit felszabadultabban, akkor talán még lehet esélyünk a visszavágón.
Daniel Oravec: – A korábbi mérkőzésekkel ellentétben nyitásban és fogadásban erősek voltunk, így könnyedén nyertük az első szettet. A harmadikban kiengedtünk, a Kaposvár felébredt, de nagy csatában megszereztük a hőn áhított győzelmet.
A visszavágót február 22-én, csütörtökön 18 órától rendezik Kazincbarcikán.