Férfi röplabda KEL: megvan az első kazincbarcikai siker

MTI MTIMTI MTI
2017.02.27. 22:05
A Kazincbarcika első győzelmét aratta a házigazda Calcit Kamnik ellen a férfi röplabda Közép-európai Liga utolsó előtti fordulójában.

A magyar együttesnek ez volt a regionális sorozatban a hetedik mérkőzése, korábbi találkozóit kivétel nélkül elvesztette.

A Vegyész számára kedden zárul a sorozat, amikor a nyeretlen, horvát Mladost Kastela együttesével mérkőzik.

FÉRFI RÖPLABDA KÖZÉP-EURÓPAI LIGA
VEGYÉSZ-RC KAZINCBARCIKA – CALCIT KAMNIK (szlovén) 3:1 (24, 18, –20, 19)

Kamnik. V: Královic, Viktoríni-Lisá (szlovákok)
KAZINCBARCIKA: Toronyai 3, Borovicsanin 10, Banai 12, Árva 25, Januzovics 6, Juhász P. 11. Csere: Dudás T. (liberó), Kecskeméti 1, Kozsla, Kovács Z. 3. Vezetőedző: Daniel Oravec.
KAMNIK: Stalekar 8, Brulec 1, Stembergar Zupan 17, Lakner 8, Ratek 13, Kotnik 13. Csere: Hribar, Golob (liberók), Konjedic 3, Podobnik. Vezetőedző: Gasper Ribic.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 11:16, 18:21. II. játszma: 7:8, 16:12, 21:16. III. játszma: 8:5, 15:16, 18:21. IV. játszma: 3:8, 16:11, 21:15

Daniel Oravec: – Nagyon örülünk a győzelemnek és annak, hogy a bajnoki elődöntő előtt a regionális sorozatban is sikerült nyernünk. Minden szettben voltak nehéz periódusaink, négy-öt pontot kellett ledolgoznunk. Sajnálom, hogy elúszott a harmadik játszma, de kiütköztek a hibáink. A negyedig játékrészben a cseréink segítettek átlendülni a holtponton.