Rio 2016: kiestek a vb-negyedik olaszok női röplabdában

2016.08.13. 02:27
Már a negyedik fordulónál tartanak a női röplabdázók csoportkörében. Eldőlt, hogy nem juthat tovább a két évvel ezelőtti világbajnokságon negyedik helyen végző Olaszország és Puerto Rico sem.

Igaz, a továbbjutási esélyek életben tartásához az azzurrinak éppen a világbajnok, és eddig menetelő amerikaiakat kellett volna legyőzniük. Karch Kiraly csapata szoros csatában nyerte az első két szettet, de aztán az olaszok szépítettek, a negyedik játszmában azonban az amerikaiak kiharcolták a győzelmet. Mivel a hollandok legyőzték Puerto Ricót, a szerbek pedig Kínát, így ebben a csoportban már eldőlt a továbbjutás kérdése.

Az A-csoportban Brazília a negyedik mérkőzését is szettveszteség nélkül nyerte meg, és Oroszországgal, valamint a Koreai Köztársasággal együtt már továbbjutott.

RIO 2016
RÖPLABDA
NŐK
A-csoport:

Argentína–Kamerun 3:2 (–19, 19, –26, 21, 13)
Oroszország–Japán 3:0 (14, 28, 18)
Brazília–Dél-Korea 3:0 (17, 13, 25)
A csoport állása: 1. Brazília 12 (12:0), 2. Oroszország 12 (12:1), 3. Dél-Korea 6 (7:7), 4. Japán 3 (4:6), 5. Argentína 2 (3:11), 6. Kamerun 1 (2:12)
B-csoport:
Szerbia–Kína 3:0 (19, 19, 22)
Hollandia–Puerto Rico 3:0 (14, 22, 16)
Egyesült Államok–Olaszország 3:1 (22, 22, –23, 20)
A csoport állása: 1. Egyesült Államok 11 (12:4), 2. Szerbia 9 (10:3), 3. Hollandia 9 (11:5), 4. Kína 7 (8:6), 5. Olaszország 0 (1:12), 6. Puerto Rico 0 (0:12)

A férfi gyeplabdázók befejezték a csoportküzdelmeket. A nap meglepetését az Új-Zélandiak okozták, akik legyőzték az eddig száz százalékos belgákat. Így viszont kipottyantották a spanyolokkal ikszelő briteket. A másik csoportban Argentína és Írország játszott ki-ki meccset, utóbbiak számára csak a győzelem jelentett volna továbbjutást, azonban a dél-amerikaiak végül 3–2-re nyerni tudtak.