Rio 2016: Iránnak két meccslabdája volt a világbajnok ellen

2016.08.10. 00:57
Kedden a férfiak csoportmérkőzéseinek második fordulójával folytatódtak a röplabdázók küzdelmei.

A világbajnok lengyel válogatott alaposan megizzadt Irán ellen, amelynek két szettet is sikerült rabolnia tőle, sőt, a döntő játszmában két meccslabdája is volt. A lengyelek azonban mindkettőt hárították, majd fordítottak, s ők kihasználták a második mérkőzéslabdájukat. Argentína némi meglepetésre legyőzte az oroszokat, így átvette a vezetést az egy pontot elvesztő lengyelektől. A másik csoportban hibátlanok még az Európa-bajnoki bronzérmes olaszok, akik ezúttal az amerikaiak ellen nyertek.

RIO 2016
RÖPLABDA

FÉRFIAK
A-csoport:
Franciaország–Mexikó 3:0 (18, 12, 22)
Olaszország–Egyesült Államok 3:1 (26, –20, 23, 23)
Brazília–Kanada 3:1 (–24, 18, 22, 17)
A csoport állása: 1. Olaszország 6 (6:1), 2. Brazília 6 (6:2), 3. Kanada 3 (4:3), 4. Franciaország 3 (3:3), 5. Egyesült Államok 0 (1:6), 6. Mexikó 0 (1:6),
B-csoport:
Argentína–Oroszország 3:1 (18, –18, 18, 21)
Lengyelország–Irán 3:2 (17, 23, –23, –20, 16)
Egyiptom–Kuba 3:0 (22, 15, 22)
A csoport állása: 1. Argentína 6 (6:1), 2. Lengyelország 5 (6:2), 3. Oroszország 3 (4:4), 4. Egyiptom 3 (3:3), 5. Irán 1 (2:6), 6. Kuba 0 (1:6)

A férfi gyeplabdázók csoport küzdelmeiben eddig hibátlanul menetel a német és a spanyol válogatott. Előbbiek az íreket, utóbbiak Új-Zélandot győzték le, egyaránt 3–2-re.

Hollandia–Kanada 7–0

Megkezdődtek a férfiak küzdelmei is a 7-es rögbiben. Az első napon minden csapat két-két csoportmeccset játszott. A 15-ös rögbiben meghatározó szerepet játszó Új-Zéland és Ausztrália is vereséggel kezdett, menetel azonban a Fidzsi-szigetek, Nagy-Britannia és Dél-Afrika, utóbbi ellen még pontot sem tudtak csinálni az ellenfelek.