Rio 2016: Katar továbbjutott – a negyeddöntő párosítása

2016.08.16. 04:20
Mikkel Hansen szemöldöke csúnyán felrepedt a franciák elleni meccsen (Fotó: AFP)
A legutóbbi két olimpiát megnyerő francia férfi kézilabda-válogatott 33–30-ra legyőzte a kétszeres Európa-bajnok Dániát a riói ötkarikás viadalon. Karabaticék azonban így is csak a második helyen végeztek az A-csoportban, mivel a horvátok könnyedén legyőzték a biztos kieső Tunéziát.

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA – ÁGRAJZ SZERINT
Horvátország–Lengyelország
Szlovénia–Dánia
Franciaország–Brazília
Németország–Katar

A dánok kezdték valamivel jobban a mérkőzést, hiába vezetettek azonban többször is két góllal (3–5), a franciák 4–0-s szériával magukhoz vették a kezdeményezést (7–5), és nem sokkal később már 9–6-ra vezettek Kentin Mahéék.

A két-három gólos francia előny a játékrész hajrájáig állandósult, de a szünetre egyre zárkóztak a dánok – érdekesség, hogy mindkét csapat kiválóan tüzelt, és egyaránt csupán öt-öt rontott kísérletig jutottak (17–16).

A fordulást követően ismét beragadtak a franciák, 18–17 után Mikkel Hansenék sorozatban ötször találtak be, állva hagyva az ellenfelüket (18–22).

A 39. percre egyre közeledett a címvédő (21–22), majd 22–24 után ismét Karabaticék pillanatai következtek, egy 7–2-es szériával pedig már ők álltak lényegesen jobban (29–26), és végül 33–30-ra nyertek.

A csoport első helyéről azonban így is lemaradtak a franciák, mivel a horvátok 25–10-es (!) első félidő után 41–26-ra megverték a már biztos kieső Tunéziát. A Katartól elszenvedett 30–23-as vereséggel kezdő horvátok a franciákhoz hasonlóan 8 ponttal végeztek, de a két csapat egymás elleni meccsét ők nyerték meg, ezért végeztek a csoport élén.

Utolsóként Katar jutott a legjobb nyolc közé, miután végig vezetve legyőzte az így kieső Argentínát.

B-CSOPORT

A német férfi kézilabda-válogatott 31–25-re legyőzte Egyiptomot, így eldőlt, hogy Németország zárt az első helyen a B jelű hatosban. A csoport másik mérkőzésén szlovén siker született.

A lengyelek az első félidőben jól tartották magukat, a szünetben még 13–13 volt az állás. A második játékrészben azonban átvették az irányítást a szlovénok, onnantól pedig nem volt megállás – Szlovénia a második harminc percben végig tartotta előnyét, a lengyelek ezzel szemben támadásban és védekezésben is szétestek.

A szlovénok25–20-ra győztek. Szlovénia legeredményesebbje a hét gólig jutó Miha Zarabec volt.

A B-csoport másik összecsapásán Németország esélyt sem hagyott Egyiptomnak.

A két csapat hét percig fej fej mellett haladt, onnantól aztán rákapcsoltak a németek, ezt követően a vezetést már ki sem engedték a kezükből. A szünetben 15–12-re mentek, a második félidőben pedig már csak nőtt a különbség.

Uwe Gensheimer hét, Tobias Reichmann és Kai Häfner pedig hat-hat találatig jutott, a hármas irányításával a németek 31–25-ös sikert arattak, ezzel az élen zárták a B-csoport küzdelmeit.

A tét nélküli Svédország–Brazília összecsapáson a skandinávok 30–19-es győzelemmel megszerezték első pontjaikat. A veszprémi Andreas Nilsson három gólt szerzett a svédeknél.

ELŐDÖNTŐ*

Augusztus 19. (P), 20.30: 1. mérkőzés (Franciaország/Brazília–Németország/Katar)
Augusztus 20. (Szo), 01.30: 2. mérkőzés (Horvátország/Lengyelország–Szlovénia/Dánia)