Rio 2016: 16 góllal nyertek a francia női kézisek

2016.08.11. 04:46
Az orosz női kézilabda-válogatott 36–34-re legyőzte a 37. percben már 24–18-ra vezető Svédországot a riói olimpián. A korábban Romániát és Montenegrót is legyőző Angola sima vereséget szenvedett a címvédő norvégoktól.

Az oroszok testvériesen megosztoztak a találatokon, Darija Dmitrijeva és Vladlena Bobrovnyikova egyaránt hat gólig jutva lett a legjobb, a túloldalon Isabelle Gulldén 11-et szórt, de ez is kevés volt a svédek öröméhez. oroszok testvériesen megosztoztak a találatokon, Darija Dmitrijeva és Vladlena Bobrovnyikova egyaránt hat gólig jutva lett a legjobb, a túloldalon Isabelle Gulldén 11-et szórt, de ez is kevés volt a svédek öröméhez.

A román női kézilabda-válogatott a tízgólos Cristina Neagu vezérletével 25–21-re legyőzte az A-csoportban immáron egyedüli nyeretlenként álló Montenegrót a riói olimpián.

A montenegróiak a 42. percig tartották a románokat, akkor azonban Neaguék elmentek három góllal (16–13), s innentől egyszer sem kerültek két gólnál közelebb egymáshoz a felek.

A korábbi győri Katarina Bulatovics kilencszer volt eredményes, az érdi Andjela Bulatovics gól nélkül maradt, míg Szűcs Gabriella nem talált be a montenegrói kapuba.

Elveszítette veretlenségét a brazil válogatott: a házigazdát a spanyol nemzeti csapat győzte le 29–24-re a szerdai versenynapon.

A spanyol válogatott vezéregyénisége Nerea Pena volt: a Ferencváros játékosa nyolcszor talált a kapuba (háromszor hetesből), de lőtt két gólt a korábban Siófokon játszó Macarena Aguilar is.

A brazilok „magyarországi érdekeltségei” (jelenleg, korábban vagy ősztől itt játszó kézilabdázói) közül az ősztől Vácon légióskodó Alexandra do Nascimento szerezte a legtöbb gólt, hatot, míg Eduarda Amorim négyszer, Daniela Piedade egyszer talált a kapuba.

Három mérkőzés után mindkét válogatott két győzelemmel és egy vereséggel áll.

A spanyolok így ünnepelték a brazilok legyőzését (Fotó: Reuters)

Romániát és Montenegrót legyőzte Angola, Norvégia ellen viszont esélye sem volt a bravúrra az afrikai meglepetéscsapatnak. Nora Mörk 8, a szintén győri Heidi Löke 3 gólt lőtt a skandináv válogatottban.

Hollandia az 50. percben még 29–25-re vezetett Dél-Korea ellen, de az ázsiai csapat döntetlenre mentette a meccset, ezzel megszerezte első pontját. A hollandok két győri légiósa, Nycke Groot és Yvette Broch egyaránt hét gólt lőtt.

A játéknap záró mérkőzésén a franciák 15–4-es félidő után 27–11-re lelépték Argentínát.