Szoros lett a vége, de kijutott a magyar válogatott az olimpiára

2016.04.08. 15:55
Varga Dénes háromszor vette be a németek kapuját (Fotó: <a href="http://waterpolo.hu/index.html" target="_blank">waterpolo.hu</a>)
Az olaszországi Triesztben zajló olimpiai kvalifikációs torna negyeddöntőjében a magyar csapat végig vezetett Németország ellen, és biztos győztesnek tűnt. Az utolsó negyedben azonban a németek nagyot hajrázva feljöttek egy gólra, de egyenlíteni már nem tudtak. Ezzel a magyar csapat kijutott az olimpiára!

FÉRFI VÍZILABDA OLIMPIAI SELEJTEZŐ
NEGYEDDÖNTŐ

MAGYARORSZÁG–NÉMETORSZÁG 8–7 (1–0, 4–2, 2–1, 1–4)
Trieszt, 400
néző. Vezette: Peila (amerikai), Alexandrescu (román)
MAGYARORSZÁG: NAGY V. – VARGA DÉNES 3, Erdélyi 2, Varga Dániel, Hárai, Vámos, SZIVÓS M. 1. Csere: Decker Á., Hosnyánszky, Bedő, MANHERCZ K. 2, Zalánki. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor
NÉMETORSZÁG: Kong – NOSSEK 2, Real 1, Restovic 1, MATEO CUK 1, M. Stamm, Bukowski 2. Csere: Preuss, Jüngling, Schüler, Eidner, Schlanstedt. Szövetségi kapitány: Patrick Weissinger
Gól ­– emberelőnyből: 8/5, ill. 12/1
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: M. Stamm (15. p.), Szivós M. (28. p.), Varga Dániel (32. p.)
Benedek Tibor:
– Elsősorban nyugalmat érzek, hogy kijutottunk az olimpiára és túl vagyunk a selejtezőn. Nehéz hét volt mindannyiunk számára, együtt, vállvetve küzdöttünk, nagyon egységes volt a csapat. Három negyedig ezúttal is magabiztosan uraltuk a mérkőzést, a negyedikben pedig az történt, ami ilyenkor sajnos történni szokott. Sokszor átéltem már, amikor egyszerűen már csak az idővel állunk harcban és ki kell húzni az utolsó pillanatig, mert már elvesztettük azt az önbizalmunkat, a minden mindegy alapon játszó ellenfélnek meg minden sikerül. Sok ilyet játszottunk, ez az egyik legfontosabb közülük, mert Rióról szólt, az olimpia pedig nem elképzelhető a magyar válogatott nélkül.
Patrick Weissinger: – Nagyon mérges vagyok amiatt, ahogyan kezdtük a mérkőzést, az meghatározta a folytatást. Később már jobban reagáltunk az adódó játékhelyzetekre, csalódott vagyok, hogy nem sikerült kiharcolnunk a szétlövést, ott ugyanis bármi megtörténhetett volna. Egyébként jó meccset játszottunk a magyarokkal, most pedig az a feladatunk, hogy dolgozzunk tovább a fiatalokkal és készüljünk a tokiói olimpiára.

További eredmények
Kanada–Spanyolország 7–8
(1–2, 2–2, 0–3, 4–1)
Franciaország–Hollandia 9–8 (1–3, 2–1, 2–2, 3–2, 1–0) – ötméteresekkel
Románia–Olaszország 7–8 (0–2, 3–2, 3–3, 1–1)

ELŐDÖNTŐ
MAGYARORSZÁG–Franciaország
Spanyolország–Olaszország

A MÉRKŐZÉS

A magyar vízilabda-válogatottnak nem lehetett más célja, minthogy csoportgyőztesként a negyeddöntőben megverje Rióért Németországot. Bár nem tűt nehéz ellenfélnek a botladozó német gárda, egy olimpiai selejtezőn egyetlen csapatot sem lehet félvállról venni.

Remekül kezdett a magyar válogatott, Erdélyi révén rögtön góllal köszöntünk be a németeknek. A biztos védekezésre alapoztunk, a németek pedig több mint tíz percig nem tudtak betalálni. A magyarok viszont igen, így félidőre szépen felhízott három gólra az előny. (5–2)

A RIÓI OLIMPIA FÉRFI VÍZILABDATORNÁJÁNAK 12 RÉSZTVEVŐJE
Brazília, Szerbia, Egyesült Államok, Horvátország, Görögország, Ausztrália, Japán, Montenegró, Franciaország, MAGYARORSZÁG, Spanyolország, Olaszország

A harmadik negyedben is folytatódott a jó játék, sokkal jobban játszottunk, mint a németek, akikben egyedül Kong kapus tartotta a lelket. Esetlegesek voltak az ellenfél akciói, így az utolsó negyedre 7–3-as előnnyel fordultunk.

Amikor pedig alig egy perccel a negyedik negyed kezdete után már öt góllal vezettünk, talán tudat alatt is úgy gondolták a játékosok, hogy megvan a kvóta. Egyedül a németek gondolták másként. Szerencsés és szép gólokkal egyaránt elkezdtek kapaszkodni, a magyar támadások pedig már nem voltak hatékonyak.

Másfél perccel a vége előtt a németek feljöttek egy gólra, és szinte vérszemet kaptak. A magyar emberelőnyök kimaradtak, így az utolsó pillanatokban a németek az egyenlítésért küzdöttek, még előnybe is kerültek, de egyenlíteniük nem sikerült. 8–7

A magyar férfi vízilabda-válogatott ha a végén nehezen is, de nyert, ezzel kijutott a riói olimpiára!

„Nem hiszem, hogy volt nehezebb hét az életünkben ennél – mondta Benedek Tibor, a magyar férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya az M4 Sportnak. – Nagyon sokat veszíthettünk, és mindenki tudta, hogy nehéz lesz a németek ellen. Odahaza nyilván mindenki elvárja, hogy könnyedén nyerjünk, de ez nem lehet könnyű, mert itt négy évről van szó.”

„Megvalósult az álmunk, és én nagyon boldog vagyok. Természetesen magunknak köszönhetjük, hogy ennyire az utolsó pillanatra hagytuk, hiszen négy lehetőségünk is volt a kvóta megszerzésére. A csapat nagyon sokszor megmutatta ezen a tornán, ezen a mérkőzésen, hogy mennyire erős. A hajrában egyetlen gólt kellett volna lőni, és akkor vége a meccsnek, de gólokat a németek lőtték. Ilyenkor én már csak szurkoló vagyok.”

„Ennél nagyobb teher még nem volt a magyar vízilabda-válogatotton. Két olimpián nem vehettünk részt, de ezeken kívül minden játékokon ott voltunk. Nem engedhettünk meg, hogy ne legyünk ott, pont velem.”

4. negyed

32. perc: Vége a meccsnek, a vége meleg lett, de kint vagyunk az olimpián! 8–7
32. perc: Nosek
ejtése a kapufáról ment fölé...
32. perc:
A németek támadhattak, úgy tűnt eladják, de visszaszerezték. Három másodperc volt hátra, amikor fölé lőttek. De sarokdobás, és kiállítás. Varga Dániel ment ki.
32. perc: Német időkérés.
32. perc:
Megjárattuk a labdát, Erdélyi viszont gyengén kihagyta a ziccert. Pedig micsoda labdát kapott!
32. perc: Kiállítás a németeknél, Benedek pedig időt kért.
31. perc: Jüngling
lövése ment mellé a blokkról.
31. perc:
Kiengedett a magyar csapat, de most kapott egy lehetőséget egy emberelőny képében. Rossz volt a bejátszásunk, Real megszerezte a labdát...
30. perc: Varga Dánielt
és Csukot is kiállították, de a németek támadnak. Szerencsére kontrát fújtak, de nem végeztük el a szabaddobást, Bukowski szabadon maradt a kapunk előtt, kapta a labdát, és be is dobta. 8–7
29. perc: Vámos
lövését védte Kong, de maradt nálunk a labda. Varga Dániel messziről, éppen a léc és a jobb oldali kapufa találkozását találta el.
29. perc:
Feljöttek két gólra a németek. Restovic használta ki az emberelőnyt. 8–6
28. perc:
Elhamarkodtuk a támadásunkat, ráadásul Szivóst kiállították, aki így kipontozódott.
28. perc: Realról
megfeledkeztünk, ő pedig kintről a léc alá zúdította a labdát. 8–5
27. perc: Varga Dénes
ravaszul lőtt, de a kapufa menteni tudott.
26. perc:
Emberhátrányba kerültünk, de a németek nem tudtak élni a lehetőséggel.
26. perc: Nosek
kapta a labdát, lőtt is, de a labda megpattant, és így jutott a magyar kapuba. 8–4
25. perc:
Emberelőnybe kerültünk, Manhercz kapta a labdát, és kintről nagy erővel lőtt a léc alá. 8–3
25. perc: Elkezdődött a negyedik negyed, megint elhoztuk a labdát.

3. negyed

24. perc: Vége a harmadik negyednek, biztosan vezetünk. 7–3
24. perc: Szivós
szívóskodott a német védővel, ezért kiállították. Felálltak a németek, és Bukowski látványosan húzott a kapuba közvetlen közelről. 7–3
23. perc:
Lejárt a németek támadóideje, labdát szereztünk.
23. perc: Vámos
lövése Kong kezében halt el.
22. perc: Real
próbálkozott távolról, de Nagy Viktor védett.
22. perc:
Ez gyors volt... Nagy Viktor játszotta előre a labdát, Varga Dénes pedig távolról nagyon kilőtte a jobb fölsőt. 7–2
21. perc: Most mi kerültünk emberelőnybe, Benedek Tibor pedig időt kért.
21. perc:
Emberelőnyben támadhatott a német csapat, Nosek lövését azonban Nagy Viktor szépen védte.
21. perc:
A sarokdobás után elszórakoztuk a lehetőséget, a németek pedig időt kértek.
20. perc: Varga Dénes
labdát szerzett, Bedő a vízről húzott kapura, de Kong mentett.
19. perc: Varga Dénes
vállalkozott ismét, a labda pedig a kapu bal oldalába pattant. 6–2
19. perc: Zalánki
indulhatott meg előre, de lelassult a támadásunk. Így is ötmétereshez jutottunk, mert Manherczet visszahúzták.
17. perc: Preuss
próbált ejteni távolról, de a kaput sem találta el. Az ellentámadásból Manhercz a jobb alsót célozta meg, de Kong védett.
17. perc:
A támadásunkkal nem sokra mentünk, jöhettek a németek.
17. perc: Elkezdődött a harmadik negyed, elhoztuk a labdát.

2. negyed

16. perc: Vége a második negyednek, biztosan vezet a magyar csapat. 5–2
16. perc: Magyar időkérés.
16. perc:
Kaptak is egy emberelőnyt. Kivételesen. Bukowski azonban balról még a kaput sem találta el...
16. perc: Német időkérés.

15. perc: Manhercz
harcolt ki emberelőnyt. Stamm kipontozódott. Szép akció végén Manhercz játszotta meg a falban Erdélyit, aki a hálóba húzta a labdát. 5–2
15. perc: Real
nem túl erős lövése a léc felé tartott, Nagy azonban kiütötte. Maradt a labda a németeknél, Csuk pedig centerből remekül bevágta. 4–2
14. perc:
Szenzációs góllal növeltük előnyünket! Szivós úszott be a kapu elé, rá senki nem figyelt, ment is a labda Erdélyitől, Marci pedig közelről pofozta a hálóba a negyedik magyar gólt. 4–1
13. perc: Erdélyi
labdát vesztett, jöhettek előre a németek, ráadásul Zalánkit ki is állították. Restovic lövését védte Nagy Viktor. 3–1
12. perc:
Újabb kiállítás nálunk, Deckert küldték ki. Ezúttal Nosek jól célzott, és a lövése a jobb sóban kötött ki.
12. perc:
Az ötméterest Varga Dénes végezte el, és a bal alsóba vágta a labdát. 3–0
11. perc:
Hosszan támadhattunk a harmadik gólért, emberelőnybe is kerültünk. Hosnyánszky lövését Kong védte, de a labda éppen Hárai elé került, akit visszahúztak egy ötméteresét.
10. perc:
Német emberelőny. Hiába keresték a helyzetet a németek, megint nem találták el a kaput.
9. perc:
Emberelőnybe kerültünk, Mahercz pedig szépen kihasználta a helyzetet. 2–0
9. perc: Elkezdődött a második negyed.

1. negyed

8. perc: Vége az első negyednek, szoros meccsen vezetünk. 1–0
8. perc: Vámos
maradt szabadon, lőtt is távolról, de Kong kikapta a bal alsóból a labdát.
7. perc: Benedek Tibor időt kért.
7. perc: Nosek
gyenge lövése után Nagy Viktor kezében pihent meg a labda.
7. perc:
Gyorsan labdát szereztünk, megint Bedőt hoztuk játékba, de csak a víz forrt fel, gól nem született.
6. perc:
Hiába játszottuk meg centerben Bedőt, a kimozduló Kong elcsípte előle a labdát.
6. perc:
Megjáratták a labdát a németek, de nem maradt rés a falunkon, végül Stamm lőtt mellé.
6. perc: Német időkérés.
5. perc: Csuk
lövését tolta ki Nagy Viktor. Maradt a labda az ellenfélnél, ráadásul Hosnyánszkyt kiállították.
5. perc:
A centerbejátszásunk rossz volt, a német védők lekapták a labdát.
4. perc: Real
távoli lövése gyengécske volt, Nagy Viktor védett.
4. perc: Stammot kiküldték a vízből, Varga Dániel lövése azonban a blokkról mellé ment.
4. perc:
Újabb német emberelőny végén hiába lőttek jó ütemben a németek, a blokkról a kapufára, majd onnan fölé pattant a labda.
3. perc: Varga Dániel
vállalkozott lövésre kevéssel a támadóidő lejárta előtt, de a kapus védett. Maradt a labda nálunk, de Vámos elől megszerezték a németek.
2. perc:
Kiállítás nálunk, a németek megjáratták, Real viszont óriási helyzetből mellé durrantott.
1. perc:
Rögtön emberelőnybe kerültünk Bukowski kiállítása miatt. A labdát megjárattuk, majd kiadtuk bal oldalra, Erdélyinek, aki a kapu bal oldalába lőtt. 1–0
1. perc: Elkezdődött a találkozó. A magyar csapat fehér, a németek fekete sapkában játszanak.