...hogy a Vaskapu megvédi a címét....hogy a Fegyencjáratnak meg kell elégednie egy újabb ezüsttel....hogy az AS Iustum bronzéremmel koronázza...

...hogy óriási tétje lesz a másodosztály utolsó fordulójának.
...hogy végre olvashatsz a 9. fordulóról....hogy a Vaskapu megvédi a címét.
...hogy végre olvashatsz a 9. fordulóról.

Vaskapu FC - AS Iustum 12-1

A Vaskapu számára egyetlen egy pontocska is elegendő lett volna a biztos bajnoki címhez, ők azonban nem elégedtek meg ennyivel, magabiztos játékkal, könnyedén verték meg a Iustum csapatát. Ezzel a győzelemben sorozatban harmadszor diadalmaskodott a bajnokságban a VK.
Veresége ellenére az AS sem szomorkodhat, a későbbi mérkőzésen a Gradus felülmúlta a Bíbort, így bár pontban beérheti őket, a jobb egymás elleni eredményük (5-5,4-3) miatt már biztos bronzérmesek.

Fegyencjárat - Post Gólya United 10-4

A Fegyencjáratot ezúttal rekord méretű hiányzólistája sem akadályozta meg a foggal-körömmel küzdő PGU megverésében. Győzelmükkel a Fegyencek biztos másodikok, míg a Gólyáknak élet-halál harcot kell vívniuk az osztályozós hely eléréséhez az utolsó fordulóban, azzal a tudattal, hogy lehet a győzelem sem lesz elég.

The Killers - Pasos Quema CF 3-5

A Killers csapatán ezúttal a PLL történelmének első szurkolói drapija sem segített, a helyenként durva meccsen (volt, hogy egyszerre 3 játékos is egy időben volt kiállítva) a végül a Pasos mellé állt a szerencse és behúzták a három pontot.
A The Killersben láthatólag megtört valami az elmúlt fordulókban, azonban még mindig a saját kezükben a sorsuk, ha a dobogón szeretnének végezni.
A Pasos most sajnálhatja igazán a sok 1-2 gólos vereséget, az utolsó fordulóban azonban még elkerülhetnek az utolsó helyről.

Smasszer FC - BSE 37 3-4

A feljutás szempontjából rendkívül nagy téttel bíró találkozót láthattunk 14:30-tól.
A mérkőzésen jobban kezdett a BSE, azonban egyik játékosuk sérülése miatt közel 15 percet játszottak emberhátrányban az első félidőben. Az emberfór inkább a Smasszert zavarta meg és bár a második félidőben közel kerültek hozzá, a mérkőzést nem tudták megmenteni.
Győzelmével a BSE az élre ugrott, az utolsó fordulóban győzelem esetén biztos aranyérmet, ezzel egyenesági feljutást ünnepelhetnének. Körbeverés esetén a Smasszer is lehet még bajnok, ehhez azonban mindenképpen meg kell nyerniük az utolsó fordulót.

Budapest Rangers - Vaskapu II 11-5

A meccsen sokáig tartotta magát a Vaskapu második csapata, 3-3 után azonban felőrölte őket a Bp Rangers legerősebb összeállítású csapata. A helyenként igen látványos mérkőzést, így megérdemelten nyerte a Rangers.
Az elmaradt meccse miatt még mindig jó helyzetben van a VK, a feljutáshoz azonban nem engedhet meg magának több vereséget.
A bajnokság kiegyenlítettségét jellemzi, hogy körbeverés esetén még a jelenleg negyedik helyen álló Rangers is lehet bajnok.

Bíbortógás Fenevadak - Gradus 3-5

Az első osztály (és a forduló) utolsó mérkőzése igazi kiesési rangadót hozott, a feszültség ennek megfelelően tapintható volt a teremben. A meccs elején a Gradus csapata került előnybe, a Fenevadak azonban fordítani tudtak (3-2). Nem ért azonban véget a találkozó, (zömmel egyéni hibák után) a Gradus képes volt a maga javára fordítani az eredményt.
Győzelmével a Gradusnak újoncként sikerült gyökeret verni az első osztályban, a Bíbor pedig élet-halál harcot vívhat az osztályozóért a tét nélkül játszó bajnokkal vagy imádkozhat egy PGU vereségért.

A forduló képeit megtalálod a JÁK HÖK facebook oldalán!!!