Totti R. Baggiót is megelőzte, a drámai hajrában Rosi lett a hős

2011.05.01. 22:56
Totti halad az örök góllövőlistán: Baggio is kipipálva (Fotó: Corriere dello Sport)
A labdarúgó Serie A 35. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén Bari–AS Roma: 2–3. A Roma csapatkapitánya, Francesco Totti szabadrúgásból és büntetőből is betalált, ezzel megszerezte 205. és 206. Serie A-gólját és megelőzte az örökranglistán Roberto Baggiót – igaz, megszerezhette volna a 207.-et is, de 2–2-nél tizenegyest rontott. A meccs a 95. percben, Aleandro Rosi találatával dőlt el. A Bariban eltiltása miatt nem kapott helyet Rudolf Gergely.

Egy kiesett csapat, egy nemzetközi kupaszereplésre hajtó, egy eléggé kongó stadion – ilyen kulisszák között lépett a Serie A örök góllövőlistájának ötödik helyére Francesco Totti. Az AS Roma csapatkapitánya a Bari elleni meccs első órájában azzal foglalta el magát, hogy meccsben tartsa csapatát: előbb Simone Bentivoglio büntetőjére felelt nagy szabadrúgásgóllal (a találatban ludas a sorfalállításnál elbámuló Jean-Francois Gillet), majd Erik Huseklepp remek fejesére válaszolt tizenegyesből.

Alessandro Del Piero 184

A Romából 2–1-es hazai vezetésnél kiszállt egy piros lappal Daniele De Rossi, aki ostoba és nagyon sportszerűtlen szabálytalanságot elkövetve lekönyökölte Bentivogliót. A fővárosiak így már emberhátrányban egyenlítettek másodszor, de ezzel nem volt vége az izgalmaknak: az egyenlítő gól után másodpercekkel Juanról majdnem saját kapujába vágódott a labda, de a kapufa a Romával volt.

A bordó-sárgáknak még a 2–2 is messze volt a jó eredménytől, hisz a még BL-selejtezőt érő helyen álló Laziónak négy, az ötödik Udinesének három pont volt az előnye a Romával szemben. Ehhez képest a Barinak volt újabb lehetősége, Bentivoglio révén, de távoli lövése elment a kapufa mellett.

A 77. percben aztán jött az újabb, a meccsen immár harmadik tizenegyes, miután Borriello esett nagyot a Bari tizenhatosán belül. Glik piros lappal távozott a pályáról, a létszám kiegyenlítődött, Totti pedig megkapta a lehetőséget 207. Serie A-gólja megszerzésére. Nem élt vele: ugyanúgy a jobb alsóra rúgta, mint az előzőt, Gillet ugyanúgy érezte az irányt, a labda pedig ezúttal kijött a kapufáról – kimaradt a tizenegyes!

A hajrában a Bari és a Roma is ment előre, a középpálya „eltűnt", így mindkét csapatnak volt lehetősége bevinni a döntő csapást. A Bari Abdelkader Ghezzal révén egy lécig jutott (Doni remekül verte szemmel a labdát), míg a másik oldalon Taddei lőtt mellé, közben Simone Perrotta is kapott egy piros lapot. Juan ismét közel járt egy öngólhoz (ezúttal mellément róla a labda), a 95. percben pedig eldőlt a meccs: egy bal oldali beadás után Rosi érkezett, és gyakorlatilag bepattant róla a labda a Bari hálójába. 2–3, szerencsés Roma-siker – Totti így felhőtlenül örülhet Baggio megelőzésének.

A Roma viszont annak nem, hogy a bajnoki hajrában De Rossira és Perrottára is eltiltás vár... Vezéráldozatokkal járt a siker?

SERIE A
35. FORDULÓ
Bari–Roma 2–3 (Bentivoglio 25. - 11-esből, Huseklepp 42., ill. Totti 30., 57. - a másodikat 11-esből, Rosi 95.)
A Bolognától 3 pont levonva

A bajnokság zárásakor az egymás elleni eredmény dönt, addig a gólkülönbség rangsorol azonos pontszámmal álló csapatok esetén.