TIM-kupa: a Sassuolónak tornagyőzelmet ért a Milan elleni siker

2013.07.23. 23:32
Az Olaszországban zajló TIM-kupán a Juventus 0–0 rendes játékidő után büntetőkkel 4–3-ra legyőzte az élvonal újoncát, a Sassuolót, amely ezt követően viszont 2–1-re felülmúlta a Milant, így megnyerte a tornát.

Miután a Juve első meccsén büntetőkkel 7–6-ra kikapott a Milantól, az újonc ellen javíthatott, de ezúttal sem tudott gólt szerezni. A büntetőpárbaj során viszont ezúttal Antonio Conte legényei céloztak pontosabban.

A harmadik meccsig kellett várni az első gólra, amely a Milanhoz fűződött, azonban a Sassuolo hamar válaszolt. A 34. percben Kevin Constant kibombázta a labdát a nézőtérre, majd dühösen az öltözőbe vonult, mert állítólag rasszista rigmust hallott a szurkolók részéről. Az eset nagyban hasonított a Kevin-Prince Boatenggel korábban történtekhez. Már itt is a büntetőkhöz készülődhettek a csapatok, amikor jött Gaetano Masucci, és második találatával megnyerte a meccset és a trófeát a Sassuolónak.

CONSTANT LEVONUL

A TIM-kupán hagyományosan egyetlen negyvenöt perces játékrészből állnak a mérkőzések.