Serie A: utolsó percben kapott gól, balsikerű juvés BL-főpróba

2015.05.30. 20:04
Luca Toni 38 évesen lehet a Serie A gólkirálya
A bajnok Juventus a Hellas Verona elleni 2–2-es döntetlennel fejezte be az olasz labdarúgó-bajnokságot. A torinóiak – a Barcelona elleni berlini Bajnokok Ligája-döntőt megelőző utolsó meccsükön – ugyan a második félidő nagy részében vezettek idegeben, ám a hazaiak Carlos Tévez kihagyott büntetőjét követően öt perccel, a hosszabbítás végén egyenlítettek.

Giorgio Chiellini helyén Angelo Ogbonna, Arturo Vidalén Roberto Pereyra, Álvaro Moratáén pedig Fernando Llorente kezdett a Juventusban, de egyébként Massimiliano Allegri egy héttel a Bajnokok Ligája-döntő előtt nem akarta leültetni az alapcsapatát.

TONI TÉVEZ ELŐTT MARADT
Bár a meccsen mindkét támadónak volt lehetősége, a góllövőlistán Luca Toni megelőzte Carlos Tévezt, hiszen ő egyet még hozzá tudott tenni eddigi 21 góljához, Tévez viszont a 11-es elhibázásával végül kettővel elmaradt tőle. Az interes Mauro Icardi még befoghatja a veronai éllovast – aki 2006-ban volt már a Serie A gólkirálya –, neki is két gól a lemaradása Tonival szemben.

Nagy veronai helyzettel kezdődött az összecsapás, ám Luca Toni hiába állt szemben Gianluigi Buffonnal, nem tudott túljárni a világbajnok kapus eszén. A folytatásban átvette a kezdeményezést a vendégcsapat, és a félidő közepén adva is volt az egyenlítési lehetőség, ám Carlos Tévez fejese után Claudio Marchisio a kapu fölé lőtt.

Fél óra elteltével felpörgött a mérkőzés, előbb Emil Halfredsson sarkazása után Toni került újra helyzetbe, de nem talált kaput, majd Fernando Llorente lövése után csattant a lécen a labda. A szünet előtt azonban még így is megszerezte a vezetést a Juventus: Roberto Pereyra kapott labdát Paul Pogbától, és 25 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba. 0–1

A szünet után gyorsan egyenlített a hazai csapat, a 48. percben három támadó két védő ellen vezetett kontrát, Halfredsson balra passzolt Luca Tonihoz, aki az elvetődő Buffon alatt a kapuba továbbított. 1–1

Nem sokáig volt egyenlő az állás, a Juventus remek támadást vezetett az 57. percben, Andrea Pirlo klasszismód ugratta ki egy emeléssel Simone Padoint, aki középre passzolt az üresen érkező Fernando Llorentéhez, akinek csak a kapuba kellett helyezni. 1–2

A Juventus kézben tartotta a mérkőzést, és növelhette is volna az előnyét, ám a Llorente elleni szabálytalanság miatt megítélt büntetőnél Carlos Tévez bal alsó sarokba tartó labdáját kitolta Rafael kapus, hogy aztán nem túl szimpatikus módon mutogatni kezdjen az argentinnak.

A Verona pedig a hosszabbítás utolsó percében büntetett:
egy felívelést követően a védők gyűrűjébenJuanito Gómezemelkedett a legmagasabbra, és a labda a kapu bal alsó sarkában kötött ki.A Juventus a BL-finálét megelőző utolsó mérkőzésén 2–2-re végzett a Hellas Veronával.

POZITÍV MÉRLEGGEL ZÁRT A MILAN
A Milan 3–1-re nyert Bergamóban, az Atalanta vendégeként az esti mérkőzésen.

A hazaiak Daniele Baselli fejesével szereztek vezetést, aki hat méterről fejelt a léc alá Maximiliano Moralez beadása után, ám a vendégek a félidő második felében gyorsan fordítottak. Előbb Giampaolo Pazzini értékesített egy büntetőt, majd két perccel később egy kavarodás után az ő megpattanó labdája jött ki a bal oldali kapufáról, amit Giacomo Bonaventura pofozott a hálóba korábbi csapata ellen.

A 25 éves középpályásnak szerencséje volt a kapufákkal szombat este, hiszen a 80. percben kapu felé „akrobatikázott” labdája visszapattant elé, ő pedig másodjára – egy védőt és a kapust elfektetve – fejezte be a munkát.

A Milan 13–13–12-es mérleggel fejezte be a bajnokságot, az Atalanta utolsó előttiként zár.

OLASZORSZÁG, SERIE A
38. (UTOLSÓ) FORDULÓ

Verona–Juventus 2–2 (Toni 48., J. Gómez 93., ill. Pereyra 42., Llorente 57.)
Atalanta–Milan 1–3 (Baselli 21., ill. Pazzini 36. – 11-esből, Bonaventura 38., 80.)

1. Juventus 38 26 9 3 72–24 +48 87
2. Roma 37 19 13 5 53–29 +24 70
3. Lazio 37 20 6 11 67–36 +31 66
4. Napoli 37 18 9 10 68–50 +18 63
5. Fiorentina 37 17 10 10 58–46 +12 61
6. Genoa 37 16 11 10 61–44 +17 59
7. Sampdoria 37 13 16 8 46–40 +6 55
8. Internazionale 37 13 13 11 55–45 +10 52