Serie A: tovább tart El Shaarawy, Szalah és a Roma jó formája

2017.05.20. 19:55
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 37., utolsó előtti fordulójában az AS Roma 5–3-ra nyert a Chievo vendégeként.

A veronai együttes kétszer szerzett vezetést a Roma ellen, ám előbb Stephan El Shaarawy, majd Mohamed Szalah egyenlített. A 2–2-es első félidőt követően a Roma fordított, s 5–3-ra diadalmaskodott.

A mérkőzésen El Shaarawy és Szalah egyaránt duplázott. Előbbi sorozatban a harmadik bajnokiján talált be (erre 2012 decembere óta nem volt példa), az egyiptomi támadó pedig a legutóbbi kilenc Serie A-meccsén öt gólt és öt asszisztot jegyzett.

A vendégek ötödik találatát a góllövőlistát (immár) 28 góllal vezető Edin Dzeko jegyezte.

A Roma fontos győzelmet aratott az ezüstérem megszerzése érdekében, a „farkasok” egymás után a hetedik bajnokijukat nyerték meg vendégként. A Roma legutóbb 1995-ben szerzett legalább öt gólt idegenbeli bajnokin (a Lazio elleni derbiket nem számítva).

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ
Chievo–Roma 3–5 (L. Castro 15., Inglese 37., 86., ill. El Shaarawy 28., 58., Szalah 43., 77., Dzeko 83.)