Serie A: tovább szórja a gólokat a Fiorentina; Toni az élen

2015.05.24. 17:06
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 37. fordulójában a Fiorentina idegenben 3–2-re legyőzte a Palermót.

A „violák” Ilicic révén nyitották meg a gólcsapot, és bár Jajalo gyorsan felel, Gilardino találatával előnnyel fordultak. A lassan csordogáló második játékrész Rigoni egyenlítése után pörgött fel, de a vendégek harmadszor is megszerezték a vezetést, és ezt követően már nem is engedték azt ki a kezükből.

Marcos Alonso már a 19. Fiorentina-játékos az idényben, aki bajnoki gólt szerzett, az együttes pedig sorozatban a negyedik alkalommal szerzett három találatot a Serie A-ban, erre még nem volt példa a klub történetében.

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a vendégek részéről Kurtic a ráadásban két sárga lapot is kapott, így a firenzeiek emberhátrányban zárták az összecsapást.

A Parma hiába vezetett már két góllal is a Verona ellen, Luca Toni duplájával a Verona megmentett egy pontot (2–2). Érdekesség, hogy a parádés formába lendülő támadó egyrészt megszerezte 150. találatát is az olasz élvonalban, ebben a kiírásban pedig már 21-nél jár, így megelőzte a Carlos Tévez, Mauro Icardi duót a mesterlövészek versenyében.

A Sassuolo a hajrában döntött a meccset tíz emberrel záró Udinese otthonában, a Cagliari a ráadás pillanataiban gyűjtötte be a három pontot a Cesena vendégeként.

OLASZORSZÁG, SERIE A
37. FORDULÓ
Cesena–Cagliari 0–1
(Sau 92.)
Palermo–Fiorentina 2–3 (Jajalo 26., Rigoni 69., ill. Ilicic 23., Gilardino 33., Marcos Alonso 78.)
Parma–Verona 2–2 (Nocerino 21., Varela 36., ill. Toni 42., 80. – a másodikat 11-esből)
Udinese–Sassuolo 0–1 (Magnanelli 70.)
Chievo–Atalanta 1–1 (Pellesier 88., ill. A. Gómez 48.)