nemzetisport.hu 2018.11.11 14:47 Frissítve: 2018.11.11 16:24

Serie A: teljes összeomlás – kiütötték az Intert

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 12. fordulójának vasárnapi játéknapján az Atalanta hazai pályán 4–1-re legyőzte az Intert.

Nem kezdték jól a mérkőzést a milánóiak. A 4. percben csak Samir Handanovic hatalmas védéseinek köszönhetően nem kerültek hátrányba, kicsivel később viszont már igen: a 8. percben egy szép akció után Hans Hateboer megszerezte a vezetést az Atalantának (1–0).

Az első játékrész közepén tovább növelhették volna a nagyon veszélyesen futballozó hazaiak az előnyüket, de Josip Ilicic borzalmas helyzetkihasználása miatt maradt az egygólos vezetés a szünetig. Az Atalanta fölényét jól jelzi, hogy 16 kapura lövéssel próbálkozott az első félidőben, ami a legtöbb 2013 óta, ami az Inter átélt.

Az Inter összeszedte magát a félidőben, aminek meg is lett az eredménye: a második játékrész első percében büntetőhöz jutott, amit Mauro Icardi magabiztosan értékesített (1–1).

A 62. percben ismét megszerezte a vezetést az Atalanta: egy pontrúgást követően Gianluca Mancini fejelt Handanovic kapujába.

A végére teljesen összerogyott az Inter: a 88. percben Berat Djimsiti 3–1-re növelte az előnyt, majd a 94. percben Alejandro Gómez góljával kiütötte az Atalanta a milánói csapatot. A 92. percben Marcelo Brozovic még egy piros lapot is begyűjtött, így az Inter a következő fordulóra egy alapemberét is elvesztette.

OLASZ SERIE A
12. FORDULÓ

Atalanta–Inter 4–1 (Hateboer 8., Mancini 62., Djimsiti 88., A. Gómez 94., ill. Icardi 47. – 11-esből)

KORÁBBAN
Genoa–Napoli 1–2 (C. Kouamé 20., ill. F. Ruiz 62., Biraschi 86. – öngól)
Frosinone–Fiorentina 1–1 (Pinamonti 89., ill. Benassi 47.)
Torino–Parma 1–2 (Baselli 37., ill. Gervinho 9., R. Inglese 25.)
SPAL–Cagliari 2–2 (Petagna 3., Antenucci 71., ill. Pavoletti 73., Ionita 76.)

Olasz labdarúgás CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Olyan klubok listája, ahonnan kirúgottnak lenni is kész dicsőség. Mert hogy előbb oda kellett kerülni. Szóval Ancelotti is túl fogja élni. Nekünk pedig marad az értetlenség, illetve a felismerés.

2019.12.06 17:55:26

Olasz labdarúgás H. D.

Sorozatban a negyedik döntetlenjét játszotta egymással a két csapat a Serie A-ban.

2019.11.12 20:12:43

Olasz labdarúgás MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. A főnökei nem törnek pálcát felette, csak mossák a kezüket.

2019.11.10 12:23:17

Sarri már az 55. percben lecserélte Cristiano Ronaldót, aki azonnal az öltözőbe sietett…

2019.11.02 13:58:25

Olasz labdarúgás nemzetisport.hu

Zaniolo bombázott, Veretout büntetett, a nápolyiak meg bánhatják az első félidőben kihagyott lehetőségeket.