Serie A: szomorú vasárnap a római csapatoknak

2021.09.19. 20:11
A Lazio a hajrában mentett pontot a Cagliari ellen (Fotó: AFP)
A Lazio hazai pályán döntetlent játszott a Cagliarival, míg az AS Roma először kapott ki az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A) José Mourinhóval.

Pedig minden olyan szépen indul a Lazio számára…

Maurizio Sarri együttese az első félidőben végig jelentős mezőnyfölényben futballozott a Cagliari ellen, a jég mégis csak a szünet előtti pillanatokban tört meg: Szergej Milinkovics-Szavics előkészítése után Ciro Immobile volt eredményes (1–0). Az olasz támadó az idénybeli negyedik gólját szerezni hazai közönség előtt – az öt európai topligában csak Bayern Münchenben játszó Robert Lewandowski eredményesebb nála (5).

A fordulás után néhány másodperc alatt dugába dőlt mindaz, amit a Lazio az első játékrészben felépített: Joao Pedro fejesével a 46. perc végén 1–1 állt az eredményjelzőn. A 62. percben a brazil középpályás előkészítőként jeleskedett, a volt Lazio-játékos, Keita Baldé pedig a bal alsó sarokba lőtt – ezzel fordított a vendégcsapat (1–2).

A Cagliari a folytatásban igyekezett tördelni a játékot, Sarri pedig cserékkel frissíteni a Laziót. Sokáig viszont úgy tűnt, mindegy hány lövéssel, fejessel próbálkozik a római csapat, pont nélkül marad. A 83. percben egy sarokrúgás után csak összejött az egyenlítés: Danilo Cataldi vágta a labdát a bal felsőbe (2–2).

A hajrában Gabriele Zappa megkapta a második sárga lapját is, így megfogyatkozott a Cagliari, de a Lazio ezt már nem tudta kihasználni.

Igaz, még így is jobban járt, mint városi riválisa, az AS Roma…

Pedig minden olyan szépen indult José Mourinhóék szempontjából is!

A portugál tréner által edzett Roma három megnyert meccsel rajtolt a Serie A 2021–2022-es kiírásában – s a csapatkapitány Lorenzo Pellegrini találatával a Verona otthonában is megszerezte a vezetést. Csakhogy a második félidő elején a hazaiak fordítani tudtak, Antonín Barák majd Gianluca Caprari volt eredményes, így az 54. percben már a Veronánál volt az előny. Pellegrini centerezése után a menteni igyekvő Ivan Ilics öngóljával nem sokkal később ismét egálra álltak a felek. De ekkor még mindig nem volt vége: a 63. percben Davide Faraoni állította be a végeredményt, 22 méterről, enyhén jobbról, önmagának felpörgetve a labdát, védhetetlen lövést küldött jobbal a bal felső sarokba (3–2).

OLASZ SERIE A
4. FORDULÓ
Vasárnapi mérkőzések
Lazio–Cagliari 2–2
(Immobile 45., Cataldi 83., ill. Joao Pedro 46., Keita Baldé 62.)
Hellas Verona–Roma 3–2 (Barák 49., Caprari 54., Faraoni 63., ill. L. Pellegrini 36., I. Ilics – öngól 58.)