Serie A: Totti bombagólt lőtt, a Roma fordított Genovában

2016.05.02. 20:53
Francesco Totti (jobbra) ismét gólt lőtt becserélése után (Fotó: AFP)
A Roma az utolsó negyedórában fordítva 3–2-re győzött a Genoa vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 36. fordulójában. A fővárosiaknál Kevin Strootman 463 nap után kapott újra helyet a kezdőcsapatban, és végig a pályán volt. A Roma csak két óráig állt a második helyen, mivel késő este a Napoli Gonzalo Higuaín duplájával 2–1-re megverte az Atalantát.

Térdsérülései miatt Kevin Strootman az utóbbi két szezont szinte teljes egészében kihagyta, a mostani idényben eddig mindössze 13 percet játszott. Nagy nap volt a mai a holland középpályás számára, hiszen 2015 januárja után ismét a Roma kezdőcsapatába jelölték, öröme pedig a 6. percben tovább nőhetett, Mohamed Szalah ugyanis megszerezte a vezetést a „farkasoknak”.

A Genoa gyorsan egyenlített Panajotisz Tahcidisz góljával, sőt a második félidő közepén Leonardo Pavoletti találatával fordított a hazai gárda.

A Romában ekkor már pályán volt Francesco Totti, majd beállt Edin Dzeko is. Luciano Spalletti jó érzékkel cserélte be őket, hiszen a 77. percben Totti egy legurított szabadrúgás utáni bombával egyenlített, tíz perccel később pedig Dzeko gólpasszt adott Stephan El Shaarawynak.

A fővárosiak győzelmükkel megelőzték az Atalantával 21 órától összecsapó Napolit.

A NAPOLI SEM BOTLOTT

A Napoli kapuját az első félidőben egy lövés sem találta el – ez tizenötödször fordult elő vele ebben az idényben, amivel a legjobb ilyen tekintetben az öt európai topligában –, Gonzalo Higuaín viszont már a 10. percben betalált.

Az argentin csatár a 77. percben is eredményes volt, ezzel egyrészt 33. bajnokiján már a 32. gólját ünnepelhette a szezonban, másrészt a Napoli elérte a 100 gólos határt ebben az évadban, minden sorozatot figyelembe véve.

A 85. percben egy öngóllal az Atalanta még szépített, többre azonban nem telt erejéből, így a Napoli visszaelőzte a két órával korábban Genovában diadalmaskodó Romát.

OLASZ SERIE A
36. FORDULÓ

Genoa–Roma 2–3 (Tahcidisz 13., Pavoletti 65., ill. Szalah 6., Totti 77., El Shaarawy 87.)
Napoli–Atalanta 2–1 (Higuaín 10., 77., ill. Albiol 85. – öngól)

1. Juventus 36 28 4 4 69–18 +51 88
2. Napoli 36 23 7 6 74–31 +43 76
3. Roma 36 21 11 4 77–40 +37 74
4. Internazionale 36 19 7 10 47–34 +13 64
5. Fiorentina 36 17 9 10 56–40 +16 60
6. Sassuolo 36 14 13 9 45–39 +6 55
7. Milan 36 14 12 10 47–40 +7 54