Serie A: sima Milan-siker, a Verona búcsúzik az élvonaltól

2018.05.05. 19:57
Ignazio Abate (balra) lőtte a Milan harmadik gólját (Fotó: AFP)
A Milan 4–1-re legyőzte a Veronát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 36. fordulójának nyitó mérkőzésén, ezzel eldőlt, hogy a veronai együttes a következő idényt a másodosztályban kezdi meg.

Mindkét csapat szempontjából komoly tétje volt a találkozónak: a Milan az Európa-liga-szereplést érő hatodik helyre pályázik, míg a Verona abban a tudatban lépett pályára, hogy ha kikap, a hátralévő két forduló eredményeitől függetlenül biztosan búcsúzik az élvonaltól.

Mint utólag kiderült, ez a forgatókönyv valósult meg, a Milan gyakorlatilag esélyt sem adott ellenfelének. A gólok sorát Hakan Calhanoglu nyitotta meg a 11. percben: a török középpályás lövésébe még beleért ugyan egy védő, a labda azonban így is a kapuban kötött ki (1–0).

Az első félidőben a szezonbeli nyolcadik bajnoki gólját – mindannyit a tizenhatoson belülről – szerző Patrick Cutrone növelte az előnyt, majd a fordulás után nem sokkal Ignazio Abate is betalált – az olasz bekk első alkalommal volt eredményes hazai pályán a Serie A-ban (3–0).

A vendégek a 85. percben szépítettek, ráadásul egy nem akármilyen góllal: Li Szung Vu szépen kilőtte a jobb felsőt a tizenhatos vonaláról, ami persze csupán szépségtapasz volt csapatának (3–1). S az utolsó szó így is a Milané lett, mert négy perccel a szépítést követően a csereként beálló Fabio Borini visszaállította a háromgólos különbséget (4–1).

A Verona a 2016-os búcsúját követően ugyan rögtön visszajutott az élvonalba, a következő szezont azonban ismételten a másodosztályban kezdi meg az együttes.