MTI 2019.09.13 14:29 Frissítve: 2019.09.13 14:38

Serie A: Sarri felépült, csapata rendelkezésére állhat

Maurizio Sarri, aki tüdőgyulladás miatt az elmúlt hetekben nem lehetett együttese, a Juventus mellett, az olasz labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában már leülhet a kispadra.

A 60 éves vezetőedző a nyáron érkezett a torinói klubhoz, de augusztus közepén kénytelen volt kihagyni egy felkészülési mérkőzést, majd a bajnokság kezdete után sem állhatott csapata rendelkezésére. Az első két fordulóban segítője, Giovanni Martuscello irányította a Juventust.

Sarri augusztus 31-én ott volt a stadionban, amikor a címvédő hazai pályán, fordulatos mérkőzésen 4–3-ra megverte a Napolit, de orvosi tanácsra egy páholyból figyelte az eseményeket. A válogatott meccsek miatti szünet után azonban ezúttal már teljes mértékben elláthatja feladatát.

A tréner tavaly távozott a Napolitól, majd a Chelsea-vel megnyerte az Európa-ligát, az angol bajnokságban harmadik lett – ezzel jutott a Bajnokok Ligája csoportkörébe csapata –, a Ligakupa döntőjében csak tizenegyesekkel kapott ki a Manchester Citytől, az FA-kupából pedig februárban, az ötödik fordulóban búcsúzott. Június közepén jelentették be, hogy három évre Torinóba kötelezte el magát.

2019.09.14 13:03:49

Olasz labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Nagyon készültek a rangadóra a firenzeiek, akik az első félidőben több ziccert is elhibáztak, a vége 0–0 lett.

2019.09.01 16:56:00

Olasz labdarúgás R. GY.

Hat kapufát láttunk a Lazio és a Roma rangadóján, gólból viszont csak kettőt, így lett iksz.

2019.08.27 14:22:38

Olasz labdarúgás B. L.

A 66. perc után óriási feltámadást mutatott be a kihívó, de Koulibaly a 92. percben öngólt vétett.

2019.08.28 15:54:06

NYÁRI ÁTIGAZOLÁSOK, 2019. Serie A, csapatról csapatra: a legfontosabb és lehetséges érkezők, a legjobb tizenegyek.

2019.08.26 21:26:34

Olasz labdarúgás BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. A Juventusnál, nem megkerülve a konfliktusokat előre menekülnek, reményeik szerint Európa legtetejére. Arról, hogy a cél szentesíti-e az eszközt, a vélemények megoszlanak.