Serie A: a 89. percben vezetett, majdnem kikapott a Sampdoria

2017.04.09. 14:45
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 31. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a Sampdordia otthon 2–2-es döntetlent játszott a Fiorentinával.

A Samp az 5. percben Bruno Fernandes góljával szerzett vezetést – ez volt az idénybeli leggyorsabb találata a gárdának –, majd Gonzalo Rodríguez egyenlítése után Ricky Álvarez visszavette a vezetést (2–1).

Egészen a végjátékig őrizte előnyét a házigazda, amely végül majdnem kikapott, hiszen Babacar a 89. percben egyenlített (2–2), majd a 94. percben a lábában volt a győztes gól is, de Viviano lábbal óriásit védett.

OLASZORSZÁG, SERIE A
31. FORDULÓ

Sampdoria–Fiorentina 2–2 (Bruno Fernandes 5., R. Álvarez 71., ill. G. Rodríguez 60., Babacar 89.)
Milan–Palermo 4–0 (Suso 6., Pasalic 19., Bacca 37., Deulofeu 70.)
Bologna–Roma 0–3 (Fazio 26., Szalah 41., Dzeko 75.)
Cagliari–Torino 2–3 (Borriello 19. – 11-esből, Han Kvang Szong 95., ill. Ljajics 33., Belotti 39., Acquah 54.)
Crotone–Internazionale 2–1 (Falcinelli 19., 22. – az elsőt 11-esből, ill. D'Ambrosio 65.)
Udinese–Genoa 3–0 (De Paul 20., D. Zapata 31., Rubinho 49. – öngól)

Lazio–Napoli 0–3 (Callejón 25., Insigne 51., 92.)

1. Juventus 31 25 2 4 62–20 +42 77
2. Roma 31 23 2 6 69–26 +43 71
3. Napoli 31 20 7 4 72–33 +39 67
4. Lazio 31 18 6 7 52–34 +18 60
5. Atalanta 31 18 5 8 52–34 +18 59
6. Milan 31 17 6 8 47–33 +14 57