Serie A: Ronaldo mentette meg a Juventus veretlenségét

2018.12.26. 16:57
Ronaldo beállt, és megmentette a Juventus veretlenségét (Fotó: AFP)<br />
Az Atalanta közel állt ahhoz, hogy 18 forduló után elsőként legyőzze a Juventust az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, ám a csereként beálló Cristiano Ronaldo a 78. percben 2–2-re mentette a mérkőzést. Nagy Ádám zsinórban a negyedik mérkőzését játszotta végig a Bolognában, ennél több öröme azonban nem lehetett a magyar légiósnak.

ATALANTA–JUVENTUS

A listavezető már a 2. percben megszerezte a vezetést az Atalanta ellen, Alex Sandro beadása két védőn is irányt változtatva került a hálóba – s Berat Djimsiti öngóljaként a jegyzőkönyvekbe (0–1).

A folytatás azonban egyáltalán nem lehetett a Cristiano Ronaldót pihentető torinói alakulat kedvére. A 24. percben ugyanis egyenlítettek a hazaiak: Duvan Zapata látványos csellel fordult le Leonardo Bonucciról, majd 16 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (1–1).

A félidőből hátramaradt idő a Juventus meddő mezőnyfölényével telt, csakhogy a második játékrészben még nagyobb bajba került a vendégcsapat...

Rodrigo Bentancur az 53. minutumban megkapta a második sárga lapját, ezzel tíz emberre fogyatkozott Massimo Allegri együttese, amely három perccel később hátrányba is került: Zapata közvetlen közelről fejelt Wojciech Szczesny kapujába (2–1).

Válaszul Allegri pályára küldte Ronaldót, aki a 78. percben Giorgio Chiellini lefejelt labdáját, mindenkit megelőzve, alig három méterről a kapuba csúsztatta (2–2). A portugál klasszis legutóbb öt és fél évvel ezelőtt, 2013 áprilisában szerzett gólt bajnokin csereként beállva, akkor még a Real Madrid játékosaként a Levantét szomorította.

A hosszabbítás pillanataiban Bonucci kis híján a győzelmet is megszerezte a torinóiaknak, ám a gólját nem adta meg a játékvezető.

A Juventus azok után, hogy a 2018-as naptári évben minden klubnál több bajnoki mérkőzést – huszonkettőt – hozott le kapott gól nélkül, s az előző fordulóban új rekordot állított fel Olaszországban is, mint az első 17 fordulóból a legtöbb győzelmet arató csapat – tizenhat –, közel járt ahhoz, hogy elszenvedje első vereségét a Serie A 2018–2019-es kiírásában, ám Bergamóban nem tudtak élni a lehetőséggel.

BOLOGNA–LAZIO

Nagy Ádám kezdőként végigjátszott a Bologna Lazio elleni összecsapását. A magyar középpályás zsinórban negyedszer került be a kezdőbe és kapott 90 percet edzőjétől. Ami a találkozó alakulását illeti: a Lazio a 30. percben Luiz Felipe góljával szerzett vezetést (0–1), majd a mérkőzés hajrájában Senad Lulic is betalált, ezzel biztosítva a fővárosiak sikerét (0–2).

Ez volt az első alkalom, hogy a két Inzaghi – Filippo a Bologna, Simone a Lazio kispadján – edzőként találkozott.

A Lazio ezzel kihasználta a Milan újabb botlását, és három pontra növelte előnyét a Bajnokok Ligája-indulást jelentő negyedik helyen a piros-feketékkel szemben.

A TÖBBI PÁLYÁN

Fabio Quagliarella 2002 óta az első olasz labdarúgó lett, aki zsinórban nyolc Serie A-találkozón is be tudott találni. A rutinos támadó ezúttal a Chievo kapuját vette be, csapata, a Sampdoria végül 2–0-ra nyert. A Fiorentina több mint 25 percet emberhátrányban futballozva kapott ki hazai pályán 1–0-ra a Parmától. A Cagliari saját közönsége előtt nyert 1–0-ra, a Genoa volt a szenvedő fél.

SERIE A
18.FORDULÓ

Atalanta–Juventus 2–2 (D. Zapata 24., 56., ill. Djimsiti 2. – öngól, Ronaldo 78.)
Bologna–Lazio 0–2 (Luiz Felipe 30., Lulic 90.)
Cagliari–Genoa 1–0 (Farias 45+3.)
Fiorentina–Parma 0–1 (Inglese 45+2.)
Sampdoria–Chievo 2–0 (Quagliarella 47., G. Ramírez 59.)
Roma–Sassuolo 3–1 (Perotti 8. – 11-esből, Schick 23., Zaniolo 59., ill. K. Babacar 91.)
SPAL–Udinese 0–0
Torino–Empoli 3–0 (N'koulou 44., De Silvestri 49., Falque 75.)