A Roma húsvéti feltámadását a Napoli bánta

2015.04.04. 12:27
Ez a Pjanic-gól nagyon fájt a Napolinak (Fotó: Reuters)
Az utóbbi időben sok gonddal küszködő Roma a Serie A 29. fordulójában a Napolit fogadta, és Pjanic góljával 1–0-ra nyert. Ezzel a sárga-bordók a forduló végén is biztosan a második helyen fognak állni.

Gyengélkedett az utóbbi időben a Roma. Kiesés a hazai és a nemzetközi kupákból, sorozatos döntetlenek hazai pályán, lényegében elúszott a bajnoki cím, ráadásul nagyon feljött az utóbbi időben kiválóan szereplő Lazio. És ezek után jön a Napoli…

Az első negyedóra egyértelműen a Napolié volt, de igazi helyzetet nem tudott kialakítani.

A Roma fokozatosan feltámadt, és egyre többet veszélyeztetett. Némileg mégis meglepő volt, hogy a 25. percben a hazaiak megszerezték a vezetést. Iturbe adott szép labdát a tizenhatos jobb oldali részén meginduló Florenzinek, aki az alapvonal közeléből visszagurított középre, éppen Pjanic elé, aki 11 méterről, okosan, a jobbra mozduló kapust becsapva a bal alsóba lőtt. 1–0

A félidő hátralévő részén többet támadott a Napoli, de a Románál volt többet a labda, és biztosan tartották távol a vendégeket a hazai kaputól.

A második félidő elején sem tűnt úgy, hogy egyenlíteni, netán fordítani tudna a Napoli. Lassan, körülményesen szőtték a támadásokat a vendégek, így a védelem könnyen rombolhatott. Az 53. percben Mertens egyéni akció után lőhetett volna gólt, de elrontotta a lehetőséget. Ezt megbánta a Napoli, mert belelkesedett a Roma, sőt átvette az irányítást is.

Izgalmas, fordulatos volt a meccs, mert bár helyzetek alig-alig alakultak ki, óriási volt a küzdelem. Ezzel persze együtt járt, hogy egyre több lett a szabálytalanság, paprikás lett a hangulat. Estek-keltek a játékosok, többet foglalkoztak egymással, mint a labdával.

Az utolsó percekben megjött a Roma-drukkerek hangja is (a Napoli szurkolóit a tavalyi, római Olasz Kupa-döntő előtti késelés következményeként, biztonsági okokból nem engedték be a stadionba), fergeteges biztatással űzték kedvenceiket, akik régen látott harcos játékkal végül kiharcolták a győzelmet, és ezt a szurkolók értékelték is.

A Roma tehát nyert, és ezzel a három ponttal már biztosan marad a második helyen ebben a fordulóban, s nem elképzelhetetlen, hogy visszatalált a győzelem ösvényére.